Jak nakładać pudry brązujące?

Odpowiednio dobrany kosmetyk pomoże każdej kobiecie szybko i efektownie nauczyć się, jak nakładać pudry brązujące oraz dowolnie modelować swoją twarz.

Puder brązujący to kosmetyk wielofunkcyjny, który rozświetla, podkreśla i modeluje kształt twarzy. Warto odpowiednio nakładać pudry brązujące, a podkreślenie walorów i zmniejszenie niedoskonałości będzie możliwe przy użyciu jednego kosmetyku. Należy jednak pamiętać o kilku żelaznych zasadach, które pomogą sprawnie posługiwać się każdym pudrem.

Wybór odpowiedniego pudru koloryzującego

Aby wiedzieć, jak odpowiednio nakładać pudry brązujące, powinno się przede wszystkim wybrać właściwy kosmetyk koloryzujący. Należy zwrócić uwagę na rodzaj cery - jeśli jest tłusta i często się błyszczy, warto wybrać puder matowy, który nie będzie podkreślał niedoskonałości. Przy zmęczonej, szarej i suchej cerze idealnie sprawdzi się rozświetlający puder brązujący z drobinkami brokatu. Taki kosmetyk nie jest wskazany przy cerze naczynkowej, ponieważ podkreśla zaczerwienienia. Ważny jest także rodzaj aplikatora. Bardzo poręczny jest sypki puder brązujący z wbudowanym, szerokim pędzlem. Jeśli do pudru prasowanego dołączona jest jedynie gąbeczka, warto kupić dodatkowo szeroki pędzel z naturalnego włosia, aby uniknąć plam na skórze.

Nakładanie kosmetyku koloryzującego

Zawsze należy aplikować kosmetyk w świetle dziennym. Malowanie się w łazience przy sztucznym oświetleniu prawdopodobnie spowoduje niewłaściwą aplikację. Jeśli puder brązujący stosuje się, aby uzyskać efekt lekko opalonej twarzy, należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia i osuszenia twarzy. Kiedy cera będzie przygotowana do aplikacji, za pomocą szerokiego pędzla należy nakładać bardzo małą ilość kosmetyku na te miejsca, które opalają się najszybciej (nos, czoło, skóra pod oczami i broda). Zawsze należy strzepać z pędzla nadmiar pudru brązującego. Aby odcień twarzy nie różnił się od szyi i dekoltu, konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy także w na te partie.

Modelowanie za pomocą pudru brązującego

Warto nauczyć się nakładać pudry brązujące, aby móc modelować swój kształt twarzy. Jeśli jest okrągła, małą ilość kosmetyku należy nałożyć po obu stronach żuchwy oraz czoła i na skroniach. Aby efekt nie był zbyt mocny, warto oprószyć całą twarz pudrem transparentnym. Trójkątną twarz można wymodelować, nanosząc puder na czubek brody oraz podkreślając kąciki czoła. Przy prostokątnej twarzy warto nakładać kosmetyk na wystające kości żuchwy oraz po obu stronach czoła. Kształt gruszki można zniwelować nakładając puder brązujący na szyję oraz żuchwę.