Jak nakładać sypkie cienie do powiek?

Żeby prawidłowo nakładać sypkie cienie do powiek należy skórę pokryć specjalną bazą pod cienie, zaś do aplikacji użyć pędzli języczkowych bądź palców.

Najczęściej aplikacja cieni do powiek w postaci sprasowanej, kremu czy płynu nie sprawia trudności. Jednakże przed nakładaniem sypkich cieni do powiek należy skórę uprzednio przygotować oraz aplikować kosmetyk w odpowiedni sposób. Pozwoli to uniknąć osypywania się cieni w trakcie aplikacji i po nałożeniu ich na powiekę.

 

 

  • Akcesoria i kosmetyki niezbędne do makijażu oczu cieniami sypkimi

Przed wykonaniem makijażu oczu cieniami sypkimi warto przygotować puder transparentny, duży pędzel do pudru, ewentualnie specjalną miotełkę czyli pędzel z włosiem ułożonym w formę wachlarza. Ponadto potrzebne będą pędzle do nakładania cieni z włosia naturalnego. Pędzle te powinny być płaskie (tak zwane języczkowe), ponieważ taki ich kształt jest idealny do nakładania sypkich cieni do powiek. Ponadto niezbędny jest podkład bądź baza pod cienie.

 

  • Właściwe przygotowanie powiek do nakładania sypkich cieni

Prócz akcesoriów do nakładania czy techniki aplikacji cieni sypkich, niebagatelną rolę w ich długim utrzymywaniu się na powiece ma odpowiednie przygotowanie skóry przed makijażem oczu. Aby mieć pewność, że nakładając sypkie cienie do powiek, dba się także o ich trwałość na powiekach, należy nałożyć na skórę kosmetyk zwiększający przyczepność i trwałość cieni. Najlepiej nałożyć na czystą, odtłuszczoną powiekę specjalną bazę pod cienie. Jeśli jednak nie dysponuje się tym kosmetykiem, można w do tego celu wykorzystać również bazę pod makijaż twarzy lub też odrobinę podkładu rozprowadzić cienką warstwą na powiekach.

 

  • Techniki nakładania cieni do powiek w formie proszku

Cienie sypkie łatwo osypują się z pędzli, którymi są nabierane oraz z powiek, nawet długo po ich aplikacji. Dlatego ważne jest, by nakładać sypkie cienie do powiek metodą delikatnego wcierania ich w powiekę oraz poprzez wciskanie kosmetyku w skórę za pomocą pędzla. Należy nabrać na pędzel odpowiednią ilość cienia, strzepnąć go delikatnie, a następnie przykładać go do skóry powiek. Takie cienie można także aplikować palcem, najlepiej "wkręcając" je w skórę powiek. Przed nakładaniem sypkich cieni do powiek tuż pod okiem warto nałożyć grubą warstwę pudru transparentnego, który po aplikacji cieni usuwa się grubym pędzlem lub miotełką. Zabezpieczy to twarz przed pobrudzeniem cieniem osypującym się podczas aplikacji.