Jak naładować komórkę przez komputer.

Gdy zaskoczy nas rozładowywujący się telefon, możemy mieć pewność, że wystarczy jedynie kabel USB aby naładować komórkę przez komputer. A ponad to, nie musi to być koniecznie ten pasujący do naszego modelu telefonu.

Nierzadko znajdujemy się w sytuacji, gdy oczekujemy ważnego telefonu bądź mamy taki wykonać a na wyświetlaczu telefonu komórkowego pojawia się informacja o niskim poziomie energii baterii. Incydent taki ma zazwyczaj miejsce gdy nie mamy dostępu do ładowarki czy też uległa ona uszkodzeniu. Z tej sytuacji jest jednak wyjście. Możemy bowiem naładować komórkę przez komputer przy pomocy kabla USB.

 

  • Standardowe ładowanie za pomocą kabla USB
    Aby naładować komórkę przez komputer potrzeba połączenia tych dwóch sprzętów. Do każdego zakupionego telefonu komórkowego dołączany jest kabel USB. Normalnie służyć on ma przesyłaniu plików (zdjęć, filmów, tapet, motywów) z telefonu na komputer lub odwrotnie. Wejścia USB w komputerze stacjonarnym znajdują się zawsze z tyłu obudowy, niekiedy natomiast (jak też w przypadku laptopów) mogą być umiejscowione z przodu lub z boku. W tym przypadku są to wtedy prawdopodobnie jedyne otwory. Po podłączeniu tym kablem telefonu do komputera automatycznie powinno rozpocząć się także ładowanie jego baterii (w niektórych telefonach marki Nokia wymaga to włączenia opcji "ładuj"). Tak zachowuje się znaczna większość komórek. Jeśli natomiast telefon jest całkowicie rozładowany i nie ma szansy zaobserwować czy takie jego podłączenie odnosi pożądane skutki, wystarczy odczekać kilka minut i spróbować podświetlić ekran jakimkolwiek przyciskiem. Telefon w tym czasie powinien naładować baterie na tyle by mimo, iż jest wyłączony pokazywać jej stan.

 

  • Awaryjne ładowanie telefonu komórkowego
    Zdarzyć się jednak może, że nie będziemy w posiadaniu stosownego, pasującego do danego modelu telefonu kabla USB. W takim wypadku pozostaje możliwość zastosowania niekonwencjonalnej metody naładowania komórki przez komputer. Należy jednak bezwzględnie pamiętać, iż jest to jedynie awaryjne wyjście, które skutkować może utrata gwarancji lub nawet uskzodzeniem baterii w razie niewłaściwego wykonania. Pierwszą czynnością jaką powinniśmy wykonać jest wyłączenie telefonu i wyjęcie baterii. Następnie należy obejrzeć ją i zlokalizować znaki "+" oraz "-". Z wyżej wspomnianego kabla USB (jeśli oczywiście nie jest to kabel pasujący do danej komórki) odcinamy tą końcówkę, która nie łączy się z komputerem. Wewnątrz kabel dzieli się na dwa mniejsze (czerwony i czarny). Rozdzielamy je i ostrożnie usuwamy z nich izolacje. Czerwony podłączamy do części płytki baterii oznaczonej jako "+". Analogicznie, czarny przytykamy do tej oznaczonej jako "-". Całą tą konstrukcje należy zabezpieczyć taśmą izolacyjną, tak by kable nieprzerwanie stykały się z baterią (co umożliwi przepływ prądu). Kabel USB trzeba podłączyć do włączonego komputera. Tak zmontowaną baterie zaleca się ładować od dziesięciu do dwudziestu minut. Nie należy przekraczać danego czasu, jako że może to doprowadzić do uszkodzenia baterii.