Jak napisać list do Świętego Mikołaja? Poradnik dla dzieci

Każde dziecko powinno wiedzieć, jak dobrze napisać list do Świętego Mikołaja, dlatego też warto dowiedzieć się nieco o jego prawidłowym wyglądzie, budowie oraz treści.

Drogie Dzieci, już niedługo dachy waszych cieplutkich domów pokryje gruba warstwa śniegu, a szyby okien zostaną udekorowane mroźnymi, lodowymi rysunkami. Te cudownie wyglądające oznaki zimy, będą zwiastunem wielu kolejnych, niezapomnianych atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie szósty grudnia, czyli dzień Świętego Mikołaja a inną Wigilia. Grzeczne dzieci orzymują w tych dniach upominki. Nim jednak nadejdzie chwila zabawy, maluch powinien napisać dobry i poprawny list do Świętego Mikołaja.

Piękna oprawa listu do Świętego Mikołaja

Jak dobrze wiecie, Wasz ukochany Święty jest bardzo zapracowaną osobą. Tak więc nie czyta brzydkich czy niepoprawnie napisanych listów. Dlatego nim rozpoczniecie pisanie, warto uzbroić się w kilka przedstawionych tutaj wskazówek. Pierwsza z nich dotyczyć będzie papieru. Przygotowanie ładnie wyglądającej kartki jest bardzo ważne. Mikołaj jest bardzo szczęśliwy, kiedy przysłany do niego list zrobiony został od początku do końca przez jego nadawcę, czyli każde z Was, Drogie Dzieci. Wszystkie ozdoby oraz każde słowo umieszczone w liście powinny być napisane Waszą rączką. Należy pamiętać przy tym o bardzo starym powiedzonku, które brzmi: „Nasz Mikołaj ucieszony, kiedy list jest ozdobiony”. Dobrym sposobem na ozdobienie listu jest użycie kolorowych kredek i mazaków, dzięki którym można go wzbogacić o piękne rysunki, Wasze autoportrety bądź podobizny samego Mikołaja.

Treść listu do Świętego Mikołaja

Wiedząc już o podstawowych sprawach dotyczących wyglądu listu do Świętego Mikołaja, należy zastanowić się nad tym, co powinno być w nim napisane. Najważniejsze jest pierwsze zdanie. Należy w nim użyć tak zwanego zwrotu grzecznościowego. Mówiąc prościej, należy zaznaczyć, w sposób kulturalny, do kogo kierowany jest Wasz list. Można na przykład napisać: Szanowny Święty Mikołaju... albo Kochany Mikołaju... . Następnie warto się przedstawić, napisać, gdzie się mieszka i ile ma się lat. Później wypada opisać to, czy było się grzecznym i jakie dobre uczynki się wypełniło przez cały ubiegły rok. Jeśli zdarzało się Wam być niegrzecznymi, to o tym również należy wspomnieć. Jak wiadomo, Mikołaja nie wolno okłamywać! Na samym końcu można napisać kilka słów o wymarzonym upominku. Nie należy jednak zbytnio przesadzać. Wszystkie grzeczne maluchy powinny bowiem pamiętać, że na świecie jest wiele innych dzieci, do których Mikołaj również musi zawieźć prezenty.