Jak nauczyć się sztuczek cyrkowych

Nauczenie się sztuczek cyrkowych może być świetnym sposobem na nudę, a przy okazji możemy również zabłysnąć wśród znajomych.

Już od dawna ludzie próbują sobie wzajemnie imponować. Wielką popularnością cieszyły się wędrowne grupy, zadziwiające innych dziwacznymi umiejętnościami wykonywanymi w sposób nieprzewidywalny i niezwykły. Dlatego też sztuka cyrkowa jest tak bardzo znana i lubiana. Aby nauczyć się sztuczek cyrkowych nie zawsze potrzeba jakichś specjalnych umiejętności. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu, poczucie humoru, pasja i zaangażowanie.

  • Podrzucanie piłeczek
    Żonglowanie jest bardzo popularne wśród artystów cyrkowych. Opanowanie tej kuglarskiej sztuczki może być interesującym wstępem do nauczenia się sztuczek cyrkowych. Naukę powinno się zacząć od prostego ćwiczenia z jedną piłeczką. Dopiero kiedy czas przerzucania piłeczki z ręki do ręki będzie identyczny, kiedy nasze ręce będą rozluźnione a ruchy płynne, wtedy można spróbować swoich sił z dwiema piłeczkami. Obie piłeczki powinny być podrzucane na tę samą wysokość. Należy stanowczo unikać szybkiego przerzucenia piłeczki, kiedy druga jest jeszcze w górze. Chodzi o to, żeby piłeczki w trakcie rzutu tworzyły wzór litery „X”, a nie trójkąta. Dopiero po dobrym opanowaniu rzucania dwiema piłeczkami można próbować dokładać ich więcej.
  • Współpraca ze zwierzakiem
    Jeśli lubimy zwierzęta i mamy do pomocy bystrego psiaka, możemy nauczyć go kilku sztuczek cyrkowych. Najłatwiejsza jest nauka skoku przez obręcz, za którą posłuży zwyczajne hula hop. Psa zachęcamy smakołykiem trzymanym w dłoni po drugiej stronie obręczy. Po kilku próbach nasz pupil powinien przeskoczyć przez środek. Dzięki częstym ćwiczeniom i nagradzaniu, zwierzak nabierze wprawy i wtedy można przejść do trudniejszych sztuczek, jaką może być turlanie się po ziemi na komendę. Wystarczy tylko delikatnie przewrócić psiaka na plecy, kiedy leży brzuchem na ziemi. Pamiętamy oczywiście, że ćwiczenie trzeba poprzedzić komendą i nagrodzić pupila po jego wykonaniu. Następnie powtarzamy czynność, tylko tym razem przewracamy zwierzaka na bok i na brzuch. Po pewnym czasie nasz pupil powinien sam turlać się po wypowiedzeniu komendy, w oczekiwaniu na nagrodę. Systematyczne powtarzanie ćwiczenia powinno przynieść niesamowity efekt, a sztuczki wykonywane przez zwierzęta są bardzo atrakcyjne dla widzów.
  • Wyższa szkoła jazdy
    Kiedy chęć poznania sztuki cyrkowej będzie mocno wykraczać poza zwykłe i popularne umiejętności, wtedy warto przejrzeć różne ogłoszenia w mieście. Być może organizowane są w nim warsztaty lub kursy nauki takich sztuczek. Warto się na nie zapisać, ponieważ nauczenie się sztuczek cyrkowych zaprocentuje wzrostem popularności wśród przyjaciół, jak również będzie świetnym sposobem na wypełnienie wolnego czasu.