Jak nauczyć się tańców towarzyskich

Tańce towarzyskie to bardzo modny i przyjemny sport, którego można łatwo się nauczyć, uczęszczając na zorganizowane zajęcia, bądź szkolić się na własną rękę, w zaciszu swojego domu

Coraz więcej osób pragnie zdrowiej żyć i uprawiać sport. Zarobki są lepsze niż kiedyś, a ludzie chętniej wynajdują sobie hobby i nowe zainteresowania. Ostatnimi czasy bardzo modne są programy rozrywkowe z tańcem w roli głównej. Dzięki temu mnóstwo osób zapragnęło również nauczyć się wspaniale ruszać i poznać tańce towarzyskie.

Szkoła tańca
Najprostszą metodą, aby zacząć tańczyć, jest zapisanie się do szkoły tańca. Najlepiej wybrać taką, która znajduje się niedaleko naszego miejsca zamieszkania, aby nawet zimowe wieczory nie zniechęciły nas do wyjścia z domu. Szkoły tańca są prowadzone przez profesjonalne tancerki i tancerzy, więc od nich najlepiej się uczyć. Mamy możliwość z bliska przyglądać się ruchom instruktorów i ich naśladować. Bezcenne są również ich uwagi, kierowane do nas bezpośrednio. Tańce towarzyskie, jakie oferują szkoły to przede wszystkim te latynoamerykańskie i klasyczne, jak na przykład walc, fokstrot, quickstep. Nauki można podjąć się w parze z partnerem lub samemu. Choreografie solo są skierowane głównie do pań i uczy się na nich tańców latynoamerykańskich. Jeśli ktoś jest zdecydowany, że będzie uczęszczał na zajęcia regularnie, może wykupić karnet, wtedy cały pakiet jest tańszy. Ci, którzy nie są pewni, czy będzie im to odpowiadało, mogą wykupić pojedyncze lekcje.

Na własną rękę
Jeśli kogoś nie stać na regularne uczęszczanie na tańce towarzyskie, może je sobie zapewnić sam, w domu. W sklepach medialnych dostępne są płyty z nagranymi kursami tańca. Można więc w dowolnej chwili włączyć taki instruktaż i samemu, na własną rękę się szkolić. Dostępne są również podręczniki i czasopisma opisujące konkretne tańce towarzyskie. W internecie dostępne są przeróżne filmiki z nagranymi układami, specjalne portale poświęcone temu rodzajowi sportu. Niewątpliwą zaletą tych metod jest elastyczność czasowa - ćwiczymy wtedy, kiedy chcemy oraz ich niska cena. Jest to także dobre wyjście dla osób nieśmiałych. Z tej metody skorzystają z pewnością kobiety mające małe dzieci, które nie mogą prosić o pomoc w opiece kogoś innego. Domowe metody na pewno kuszą swoją elastycznością, jednak nie zastąpią one prawdziwego instruktora, który może udzielić nam uwag i rad.