Jak nauczyć się technik masażu

Masaż to wspaniała forma relaksu i przepis na dobre samopoczucie. Chcąc nauczyć się technik masażu warto sięgnąć do literatury lub przejrzeć internet.

Skuteczność tychże form jest doprawdy zaskakująca. Pomocne mogą być także filmy instruktażowe w serwisie youtube. Jeżeli zależy nam na profesjonalizmie, możemy zapoznać się z ofertą firm organizujących kursy masażu. Każda z powyższych opcji jest ogólnodostępna i należy jedynie dopasować którąś z nich do swoich możliwości. Nauka technik masażu nie jest trudna, wystarczy jedynie odpowiednia forma nauki, zaangażowanie i cierpliwość. Umiejętność masowania ciała jest bardzo przydatna i ceniona. Masaż pozwala na subtelny relaks, dobre samopoczucie, a nawet poprawę zdrowia. Istnieje wiele opcji by nauczyć się technik masażu. Wystarczy trochę samozaparcia i szczypta wysiłku, by zaskoczyć bliską nam osobę nową umiejętnością. Dostępne formy nauki to książki edukacyjne, ebooki, strony internetowe opisujące wszelkie techniki i sposoby. Wyjątkowo skuteczne i dające najlepsze efekty są instruktażowe filmy na youtube lub praktyczne kursy masażu.

 

 

  • Książki

Na rynku istnieje wiele poradników masażu. Warto odwiedzić księgarnie i przejrzeć dostępne książki. Przykładowo sieć sklepów Empik proponuje kilka dobrych książek o tejże tematyce. Jedną z nich jest tytuł „Masaż. Najlepsze Techniki Masażu Relaksującego i Leczniczego”. Posiada bardzo wiele zdjęć instruktażowych. Dodatkowo książka jest tania, gdyż kosztuje 11,99 złotych. Podobną pozycją są „Podstawy Masażu” Kavanagh Wendy. Książka uczy podstaw oraz technik masażu. Cena to około 30 złotych. Jeżeli nie przepadamy za odwiedzinami w księgarni możemy spróbować formy znanej jako ebook. Jedną z takich pozycji jest ebook zatytułowany „Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii”.

 

  • Internet

Jeżeli chcemy nauczyć się technik masażu, internet ma w tym temacie także dużo do zaproponowania. Istnieją strony internetowe dotyczące w całości tematu masażu i posiadające artykuły dotyczące nauki różnych technik. Często artykuły uzupełnione są o instruktażowe rysunki. Jednym z takich portali jest strona technikimasazu.zafriko.pl. Znajdziemy tam dokładnie opisaną każdą z technik, w tym: głaskanie, oklepywanie i inne. Podobną ofertę przedstawia strona internetowa e-masaz.pl. Istnieje tam baza artykułów dotyczących przeróżnych technik masażu, np. technika masażu całościowego czy relaksacyjnego. Warto także odwiedzić serwis youtube.com, gdyż możemy znaleźć tam bardzo dużo filmików instruktażowych, co jest bardzo przydatne, gdy próbujemy nauczyć się technik masażu samodzielnie.

 

  • Kursy masażu

Jeżeli chcąc nauczyć się technik masażu zależy nam na profesjonalizmie warto zapoznać się z ofertą firm prowadzących kilkugodzinne, seryjne kursy. Profesjonaliści nauczą nas od podstaw jak masować oraz zapoznają z wszelkimi technikami tejże czynności. Tego typu ofertę kursu możemy znaleźć na stronie firmy akademia-masazu.pl. Kursy prowadzone są w czterech miastach i ich koszt to około 1500 złotych. Tego typu doświadczenie można nawet dodać do curriculum vitae, gdyż daje nam to wystarczające umiejętności do pracy w zawodzie masażysty.