Jak odzyskać archiwum gg

Ważne rozmowy zapisane w archiwum gg możemy szybko odzyskać dzięki jednemu programowi.

Wielu internautów korzysta z najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu. Zdarza się iż, czy to z powodu awarii systemu, czy też programu, nasze archiwum rozmów zostaje usunięte, lub też korzystamy z komunikatora na innym komputerze, a chcielibyśmy mieć dostęp do starszych rozmów. I wtedy pojawia się pytanie - jak odzyskać archiwum gg? Przed przystąpieniem do odzyskiwania należy sprawdzić jaka jest wersja Gadu-Gadu, którego archiwum mamy zamiar odzyskać. W wersjach do 7.x inaczej odzyskuje się archiwum niż w tak zwanym Nowym GG (wersje od 8.x).


 

 

Odzyskiwanie archiwum gg wersje do 7.x

  1. Na początek potrzebny nam będzie program do odzyskania archiwum. W tym celu wpisujemy w wyszukiwarce GGundel, a następnie pobieramy ten, całkowicie darmowy program.
  2. Musimy upewnić się że nasz komunikator Gadu-gadu jest wyłączony, jeśli nie wyłączmy go.
  3. Teraz możemy już uruchomić program GGunde. Powinno ukazać się okno programu, po czym okno otwarcia pliku. Do wyszukania pliku przyda nam się systemowa wyszukiwarka (klikamy: Start / Wyszukaj), w polu "Wyszukaj pliki i foldery o nazwie" wpisujemy: archives.dat, następnie klikamy "Wyszukaj teraz".
  4. Po znalezieniu pliku tego typu widzimy, że jego ścieżka to przykładowo: "C:/ Documents and Settings/ Nazwa użytkownika/ Gadu-Gadu/ Nazwa profilu". Gdy znamy już ścieżkę, wracamy do okna pliku i wchodzimy na dysk C:/ i dalej, jak powyżej w ścieżce. Tutaj znajduje się plik archives.dat, którego szukaliśmy. Musimy go zaznaczyć, i kliknąć przycisk Otwórz.W tym momencie program odzyskuje nasze archiwum, po zakończeniu wciskamy Enter.
  5. Po wykonaniu tych wszystkich czynności możemy już włączyć komunikator Gadu-Gadu i sprawdzić w Narzędzia / Archiwum, czy nasze archiwum gg jest jak dawniej.
  6. Jeżeli ta metoda zawiedzie, najprawdopodobniej już nie odzyskamy archiwum. W przypadku usunięcia z dysku pliku archives.dat, najpierw musimy odzyskać go przy pomocy specjalnego programu, a dopiero potem odzyskamy archiwum gg. 

Odzyskiwanie archiwum gg w Nowym GG
W przypadku tej wersji komunikatora i systemów Windows 2000 lub XP archiwum gg znajduje się w: C:/ Documents and Settings / nazwa_użytkownika / Dane aplikacji / Nowe Gadu-Gadu
Gdy chcemy skopiować archiwum rozmów przykładowo na inny komputer, z podanego powyżej miejsca na dysku kopiujemy folder i wklejamy w analogiczne miejsce na drugim komputerze.