Jak pięknie wyglądać

Aby pięknie wyglądać w ciąży można nosić dopasowane, ale przy tym wygodne ubrania. Warto też uzupełnić strój różnymi dodatkami.

Ciąża to dla wielu kobiet okres, w którym – z powodu stale przybywających kilogramów – czują się mniej atrakcyjne niż zazwyczaj. Niejednokrotnie zdarza się, że kobiety zapominają o tym, że mogą pięknie wyglądać w ciąży, choć wymaga to oczywiście nieco większego wysiłku niż zwykle. Warto jednak, aby przyszła mam poświęciła nieco czasu na dobór odpowiednich ubrań, gdyż od tego, jak będzie wyglądać, będzie zależało w dużym stopniu jej samopoczucie. Ono z kolei może mieć wpływ na zdrowie jej oraz rozwijającego się w brzuchu maluszka.

Modnie i wygodnie
Duża część kobiet jest zdania, że pierwsze dwa-trzy miesiące ciąży, to ostatnia chwila, kiedy mogą pięknie wyglądać. Wychodzą one z mylnego założenia, że kiedy brzuch stanie się większy, jedynymi ich ubraniami staną się rozciągnięte dresy i podkoszulki. Tymczasem moda dla kobiet staje się obecnie coraz bardziej urozmaicona i mogą one pięknie wyglądać w ciąży, niezależnie od tego, w którym są miesiącu, ani od tego, ile przytyją. Przykładem modnego, a przy tym bardzo wygodnego zestawu dla przyszłej mamy, jest tunika i leginsy. Najbardziej polecane dla przyszłych mam są tuniki z odcięciem poniżej biustu. W czasie ciąży będą one podkreślać rosnący brzuszek, a po ciąży skutecznie zakryją dodatkowe kilogramy. Leginsy zaś ze względu na elastyczność materiału, z którego są wykonane, są bardzo wygodne, nie krępują ruchów, a przy tym optycznie wyszczuplają nogi. Polecane są także spodnie i spódniczki biodrówki – pas jest w nich umieszczony niżej niż brzuch, dlatego nie ma problemów z dopięciem się. Obecnie też coraz popularniejsze stają się spodnie, które są tak dopasowane, że rosną wraz z brzuchem. Wszystkie te ubrania dostępne są w wielu kolorach i fasonach, dzięki czemu kobieta może pięknie wyglądać, niezależnie od okoliczności i od tego, ile kilogramów jej przybędzie.

Dodatki do ubrań
W czasie ciąży warto jest także zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. W sklepach jest obecnie szeroki wybór balerinek na płaskiej podeszwie, które są idealnym obuwiem dla kobiet w ciąży, a dodatkowo ładnie wyglądają. Coraz łatwiej dobrać także wygodne, a przy tym eleganckie zimowe obuwie, gdyż coraz częściej produkowane są buty na płaskiej podeszwie oraz szerokie w łydce, czyli takiej, jakich potrzebuje przyszła mama. Aby pięknie wyglądać w ciąży warto także uzupełnić strój jakimś ciekawym dodatkiem, na przykład piękną torbą, koralami, bransoletką czy apaszką lub szalikiem. Ciąża nie jest powodem, aby rezygnować ze swoich ulubionych wzorów czy kolorów. Kobieta, która będzie się akceptowała i dobrze czuła ze swoim ciałem, na pewno lepiej zniesie trudy i niewygody związane z tym pięknym przecież okresem.