Jak pobierać filmy z youtube?

W sieci znajdziemy wiele aplikacji, stron internetowych (keepvid.com) i programów (Youtube Downloader), dzięki którym możemy w bardzo prosty sposób pobrać filmy z youtube.

Witryna youtube jest bogatym źródłem wiedzy z najróżniejszych dziedzin, szeroko pojętej rozrywki i twórczości z bogatego zakresu dziedzin artystycznych. Strona ta gromadzi ogromne zasoby filmów, klipów i filmików, jednych bardziej popularnych, a innych tandetnych. Przy odrobinie szczęścia można niekiedy znaleźć nawet całe produkcje kinowe, najlepsze teledyski i inne przydatne rzeczy. Jednak czasem wśród tej masy informacji trafia się istna perełka - coś, co chcielibyśmy zatrzymać na dłużej, na przykład przechowując na swoim dysku. Mogłoby się wydawać to trudne, ale pobierać filmy z youtube można w bardzo prosty sposób - za pomocą specjalnego programu lub (jeśli nie chcemy zaśmiecać komputera) przy użyciu różnych innych stron internetowych.

 

 

  • Programy do ściągania plików

Pobierać filmy z youtube można na różny sposób. Jednym z nich jest zgrywanie klipów na dysk za pomocą specjalnego oprogramowania, najczęściej darmowego i powszechnie dostępnego w sieci. Bardzo popularny w tej kategorii jest YouTube Downloader - program darmowy i w pełni funkcjonalny, który można ściągnąć w różnych wersjach i z wielu stron internetowych. Po zainstalowaniu takiego programu wystarczy link do interesującego nas filmiku, który należy wkleić w okno downloadera, aby rozpoczął on pobierać filmy z youtube. Innym przydatnym urządzeniem do tego celu może być YouTube to ALLPlayer, bardzo proste w obsłudze i całkowicie darmowe urządzenie, które poza pobieraniem filmów również ma możliwość je wyświetlać (w połączeniu z dodatkiem ALLPlayer 4.7).

 

  • Pobieranie za pomocą stron internetowych

Nie trzeba jednak mieć programu, aby pobierać filmy z youtube. Istnieje także wiele stron, za pomocą których można zapisywać klipy na dysku, podobnie jak muzykę czy obrazy z innych stron. Do tych celów można wykorzystać na przykład keepvid.com - strona oferuje pobieranie w różnych rozdzielczościach, rozszerzeniach (flv, mp4, webm, 3gp), a nawet konwertuje filmy wideo do formatu mp3. Jest co prawda po angielsku, jednak nawet laicy językowi powinni bez problemu sobie z nią poradzić. W sieci dostępnych jest także kilka innych tego typu witryn w języku polskim, na przykład pobieramyoutube.com.pl. Podobnie jak keepvid, ten polski odpowiednik również umożliwia ściąganie plików w formacie mp3 oraz flv.