Jak podłączyć słuchawkę Bluetooth ze Skypem

Aby podłączyć słuchawkę Bluetooth ze Skypem należy najpierw zainstalować adapter Bluetooth, zsynchronizować słuchawkę z komputerem a następnie dodać ją do Skype'a w jego ustawieniach.

Bluetooth to rewolucyjna technologia, za pomocą której można bardzo łatwo synchronizować ze sobą różne elektroniczne urządzenia. Poprzez podłączenie słuchawki Bluetooth do Skype można prowadzić rozmowy bez konieczności wgrywania dodatkowych sterowników, bądź też stosowania uciążliwych przewodów.

Sprawdzenie, czy komputer posiada Bluetooth
W zależności od tego, jaki komputer będzie używany do komunikowania się przez Skype, należy sprawdzić, czy jest on wyposażony w Bluetooth. Zazwyczaj urządzenia PC nie posiadają takiej technologii. W przypadku laptopa i posiadania systemu Windows można takie urządzenie sprawdzić, wchodząc w Panel Sterowania, wybierając opcję Sprzęt i Dźwięk. Jeśli wyświetli się tutaj Bluetooth oznacza to, że komputer ma tę funkcję wbudowaną. Dla komputera PC należy osobno zakupić adapter oraz słuchawki Bluetooth z wejściem USB. Następnie, aby podłączyć słuchawkę Bluetooth do Skype należy podłączyć adapter do komputera i zainstalować oprogramowanie, które było dołączone na płycie.

Włączanie słuchawki Bluetooth
Kiedy oprogramowanie adaptera Bluetooth będzie już zainstalowane, należy podłączyć zestaw słuchawkowy Bluetooth. Tę czynność wykonuje się poprzez umieszczenie wtyczki od zestawu słuchawkowego do portu USB komputera. System komputera poinformuje nas, iż zostało podłączone nowe urządzenie poprzez wyświetlenie się ikonki Bluetooth po lewej stronie ekranu monitora. Chcąc podłączyć słuchawkę Bluetooth do Skype należy nacisnąć prawy przycisk myszy i wybrać opcję: „Dodaj urządzenie.” Taką czynność można również wykonać, wybierając Panel Sterowania, następnie opcję Sprzęt i Dźwięk. W tej zakładce także wybieramy funkcję "Dodaj urządzenie".

Synchronizacja komputera ze słuchawką Bluetooth
Podłączając słuchawkę Bluetooth do Skype trzeba jeszcze odpowiednio skonfigurować posiadany zestaw słuchawkowy. W tym celu należy przejść do Panela Sterowania, wybierając Urządzenia i Bluetooth. Należy wybrać opcje „Turn discovery on” oraz „Moje urządzenie jest ustawione i gotowe do znalezienia” i kliknąć przycisk „Dalej”. Następnie należy kliknąć na ikonę urządzenia, by wprowadzić hasło do zestawu słuchawkowego. Pokaże się lista zestawów słuchawkowych Bluetooth, z której należy wybrać posiadany model słuchawek. Aby uaktywnić funkcję audio należy wybrać opcję „My Bluetooth Places”. Prawym przyciskiem myszy wybiera się następnie funkcję zestaw słuchawkowy – „Połącz zestaw słuchawkowy z menu” i akceptuje połączenie.

Otwieranie Skype
Teraz należy odnaleźć komunikator Skype na naszym komputerze i go uruchomić. Chcąc podłączyć słuchawkę Bluetooth do Skype należy wybrać zakładkę „Narzędzia”. Następnie z zakładki należy wybrać „Opcje”, a później funkcję „Dostosuj urządzenia dźwiękowe”. W kolejnej czynności należy zaznaczyć urządzenie „Bluetooth” z opcją audio dla wyjścia i wejścia czyli „audio wy” oraz „audio we”. Słuchawka Bluetooth jest teraz w pełni kompatybilna z komunikatorem Skype, jednak aby przekonać się, czy wszystko działa poprawnie, należy przetestować Skype, próbując przeprowadzić przez niego rozmowę, bądź posłuchać muzyki. Instalując oprogramowanie do adaptera Bluetooth nie będą już potrzebne żadne sterowniki, więc na pewno nie będzie problemów z dobrą jakością odbieranego dźwięku.