Jak podwyższyć wartość domu

Malowanie, cyklinowanie, czy też wymiana armatury to jedne z podstawowych metod, na podwyższenie wartości domu, dla uzyskania wyższej ceny sprzedaży nieruchomości.

Podejmując decyzję o sprzedaży domu warto zastanowić się nad podjęciem dodatkowych prac konserwatorsko – modernizacyjnych. Związane one będą z określonymi kosztami, jednak będą one niewspółmiernie niskie w porównaniu z zyskami, jakie będzie można osiągnąć dzięki podwyższeniu wartości domu. Prace te, odpowiednio przeprowadzone, pomogą uzyskać wyższą cenę sprzedaży nieruchomości, ale również szybciej znaleźć potencjalnego klienta.

Podstawowe inwestycje
Klienci chcący kupić dom w pierwszej kolejności zwracają uwagę na takie elementy domu jak: podłogi, okna oraz drzwi. Dlatego warto rozważyć ich modernizację, bądź wymianę. W przypadku drewnianych okien należy zwrócić uwagę, czy nie zawierają przegniłych fragmentów, czy farba nie jest popękana. Jeżeli stan okna nie jest najlepszy, a szyby pęknięte warto rozważyć ich wymianę. Gdy okna są dobrej jakości warto zainwestować w ich odświeżenie poprzez malowanie, bądź lakierowanie. Te same zabiegi należy zastosować w przypadku drzwi. Dotyczy to zarówno drzwi wejściowych, jak i wewnętrznych. Zadbane drzwi wejściowe pomogą zrobić dobre wrażenie na potencjalnym kliencie. Bez względu na to jakiego typu podłogi znajdują się w domu, warto rozważyć ich modernizację bądź wymianę. Bardzo szybko i tanio można wymienić zniszczoną podłogę poprzez założenie wykładziny. W przypadku, gdy podłoga jest już pokryta wykładziną, należy ją odświeżyć poprzez zastosowanie odpowiednich środków czyszczących. Podłogę pokrytą płytkami można odświeżyć poprzez nałożenie nowej warstwy fugi. Zabieg ten jest szybki i niedrogi, a efekt natychmiastowy. Również podłogi drewniane wymagają działań pielęgnacyjnych. Parkiety można wycyklinować oraz pokryć nową warstwą lakieru. W przypadku dużych zniszczeń podłogi – wypaczone, zniszczone deski bardziej opłacalne będzie zainwestowanie w wymianę całej podłogi.

Modernizacja łazienki i kuchni
Kolejnymi elementami, na które klienci zwracają uwagę, to wyposażenie łazienki oraz kuchni, a także instalacja elektryczna. O ile wymiana całej instalacji elektrycznej jest kosztownym przedsięwzięciem, o tyle można zainwestować w wymianę gniazdek i włączników, które poprawią wizualnie nasze mieszkanie, a także sprawią, że będzie ono bezpieczniejsze. W przypadku wyposażenia łazienki oraz kuchni trzeba zainwestować w wymianę ceramiki oraz armatury. Dzięki temu zabiegowi pomieszczania zyskają na czystości oraz świeżości. Pozbędziemy się niechcianych zacieków oraz osadów.

Czyste mieszkanie
Zadbane i czyste mieszkanie potrafi podwyższyć wartość domu w podobnym stopniu, jak działania inwestycyjne, z tą różnicą, że prace te nie wymagają dużych nakładów finansowych. Posprzątane mieszkanie pomoże wywołać pozytywne wrażenie podczas prezentacji nieruchomości potencjalnemu klientowi. Warto zatem umyć podłogi i okna, powiesić czyste firanki, czy też utrzymywać ogólny porządek. Efekt czystości wzmocni zabieg odświeżenia ścian. Pamiętać jednak należy, by wybrać kolory, które rozjaśnią pomieszczenia i sprawią, że będą wyglądać przytulnie. Zrezygnować zatem należy z zimnych, przygnębiających barw.