Jak połączyć Facebook z Twitterem

Połączenie Facebook z Twitterem jest możliwe dzięki aplikacji "Twitter".

Połączenie Facebooka z Twitterem jest szybkie i łatwe. Każdy, nawet mało zaawansowany użytkownik komputera, poradzi sobie z tym zadaniem w zaledwie kilka minut – wystarczy zastosować się do paru wskazówek.

Po co łączyć Facebooka z Twitterem?

Serwisy społecznościowe to nowa forma kontaktu ze znajomymi – w prosty i szybki sposób umożliwiają przekazanie informacji całej grupie znajomych, pozwalają podzielić się ciekawym filmikiem, czy artykułem znalezionym w sieci. Wraz z rozwojem tego typu portali, użytkownicy podzielili się: niektórzy używają konta na Facebooku, podczas gdy inni do kontaktu ze znajomymi używają Twittera. Do podtrzymywania kontaktów ze znajomymi korzystającymi tylko z jednego z rozwiązań powstało wygodne narzędzie, automatycznie kopiujące wpisy z jednego portalu na drugi.

Synchronizację Facebooka z Twitterem czas zacząć

Skorzystanie z niego jest możliwe poprzez adres http://apps.facebook.com/twitter/ odsyłający do aplikacji na Facebooku. Na stronie, która pojawi się w oknie przeglądarki, należy wybrać opcję Sign in with twitter, na następnej – Allow. Pojawi się okno z prośbą o dostęp do podstawowych danych, na który należy zezwolić, podobnie jak na umożliwienie Twitterowi publikowanie na stronie Facebooka. Następnym ekranem jest główna strona aplikacji, gdzie w części App permisions należy zaznaczyć okienko Facebook profile. Jeśli w trakcie ładowania którejkolwiek z powyższych stron pojawi się komunikat „Twitter is over capacity”, oznaczający przeciążenie portalu, nie należy się martwić – wystarczy do skutku odświeżać stronę poprzez wciśnięcie przycisku F5, lub kliknięcie linku Try again. Jest to powszechny problem, potrafi występować nawet przez kilka minut.

Integracja z Blipem

Połączenie Facebooka z Twitterem to nie koniec możliwości, jakie twórcy serwisów społecznościowych dali użytkownikom. Bez problemów można też skojarzyć Twittera z Blipem. Aby to zrobić należy, po zalogowaniu się do Twittera, wejść na stronę http://blip.pl/transport_configurations, po czym wybrać odpowiednią opcję (która kryje się pod linkiem „Przez Twittera”), następnie kliknąć Authorize app. Od tego momentu po opublikowaniu wpisu na Blipie, zostanie on automatycznie skopiowany na Twittera, a stamtąd – na Facebooka.

Połączenie Facebooka z Twitterem – strony fanów

Oczywiście, odpowiednia aplikacja jest dostępna również dla tych użytkowników, którzy administrują stronami fanów. Są one często używane w celach marketingowych (stanowią skuteczną formę promocji artysty, albo produktu), więc połączenie Facebooka z Twitterem oszczędza czas, pozwalając szybciej docierać do ewentualnych klientów, mając jednocześnie pewność że fani na obydwu portalach będą na bieżąco z udostępnianymi informacjami. Taką integrację można przeprowadzić na dwa sposoby:

  • w aplikacji Twitter, używanej do łączenia swoich prywatnych kont, poprzez zaznaczenie opcji Facebook Page w sekcji App Permissions i wybraniu z listy odpowiedniej strony. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że wiadomości z konta prywatnego oraz te publikowane na stronie fanowskiej będą wysyłane na ten sam profil na Twitterze
  • poprzez zalogowanie się do wybranego konta na Twitterze, następnie wejście na stronę http://www.facebook.com/twitter/, po czym wybranie przycisku Skojarz stronę z Twitterem. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniej strony fanowskiej poprzez kliknięcie na znajdującą się przy jej nazwie opcję Link do Twittera. Nastąpi przekierowanie do strony, na której należy zezwolić na autoryzację poprzez przycisk Authorize app.