Jak poprawić jakość dźwięku w laptopie

Mini głośnik, zestawy głośników i słuchawki douszne to proste możliwości poprawy jakości dźwięku w laptopie, dzięki którym posiadacz przenośnego komputera może cieszyć muzyką w najczystszych tonach.

W dzisiejszych czasach każdego stać na laptopa i dlatego pojawia się coraz więcej pytań dotyczące tego urządzenia. Laptopy mają to do siebie że są małe, podręczne, wygodne i dlatego korzystanie z nich daje nam dużo możliwości i komfortu. Wbudowane głośniki w laptopie jednak nie są tak mocne i wyraźne, dlatego można poprawić jakość dźwięku w laptopie do takiego stopnia jaki nam będzie odpowiadał.

Urządzenia przydatne do poprawy jakości dźwięku w laptopie

Na rynku komputerowym jest wiele narzędzi służących do poprawy jakości dźwięku w laptopie. Jednym z takich dodatków jest Głośnik ART AS-43 tak zwany „PIANO” jest to urządzenie niewielkich rozmiarów. Głośniki ART mają elegancki i nowoczesny wygląd oraz wydobywają z siebie czyste i szczegółowe brzmienie. Innym również dobrym rozwiązaniem jest głośnik firmy Philips o nazwie „SoundBra”, Gadżet bo tak można powiedzieć o tym urządzeniu jest również małych rozmiarów a jego konstrukcja sprawiła że jest lekki, dzięki czemu montowany jest na ekranie co daje użytkownikowi laptopa niesamowity efekt dźwiękowy. Kolejnym dobrym rozwiązaniem na poprawienie jakości dźwięku jest urządzenie firmy Genius, malutki przenośny głośnik SP-i160. Głośnik tej firmy ma kształt owalny, co sprawia iż wydaje on dźwięk wokół siebie. Natomiast dzięki temu, iż jest on otwierany od góry to żaden kurz nie dostanie się do środka. Głośnik mimo malutkich kształtów jest w stanie z siebie wydobywać równie czyste i głośne dźwięki. Tym razem przedstawiam głośniki firmy Creative 2.1 T6. Jest to zestaw głośników o wręcz zaciekawiającym wyglądzie, które może rozmieścić w dowolnym pokoju naszego mieszkania i da nam niesamowity efekt dźwiękowy. Mimo wielu możliwości głośnikowych inną opcją poprawienia jakości dźwięku dla nas samych jest użycie słuchawek. Niewątpliwie wybór słuchawek jest ważny i aby uzyskać doskonały dźwięk dla siebie, najlepszym wyborem były by małe przenośne słuchawki douszne oczywiści oryginalnej firmy, gdyż żywotność ich jest wówczas dłuższa.

Wady i zalety urządzeń do poprawiania jakości dźwięku w laptopie

Pierwszą propozycją do poprawy jakości dźwięku w laptopie jest głośnika „Piano” zaletą jego jest to, iż ma on małe kształty i można go zabrać ze sobą w podróż. Przedział cenowy takiego egzemplarz to 50-100 złotych. Model ART AS-43 może być podłączony przez złącze USB jak również bezprzewodowo co w przypadku takiej ceny jest ogromną zaletą. Do wad możemy zaliczyć jedynie obudowę gdyż jest ona dość delikatna i należy zwrócić na nią uwagę w trakcie transportu aby się nie porysowała. Kolejnym gadżetem wymienionym wyżej był głośnik firmy Philips. Zaletą oczywiście jest firma urządzenia ciesząca się dobrą opinią, jego cena również nie jest wygórowana, gdyż otrzymamy go w cenie 155 złotych. Głośnik ten również ma niewielkie wymiary, poza tym posiada wbudowany wzmacniacz klasy „D” oraz system Bass Reflex, który odpowiada za wydawanie z siebie perfekcyjnych tonów niskich. Obudowa w tym przypadku jest z lepszego tworzywa a podłączenie głośnika jest tylko po przez złącze USB. Taki dźwięk i to wokół własnej osi z tak małego urządzenia to właśnie jest największą zaletą głośnika firmy Genius. Podłączanie jego jest poprzez złącze USB jak również poprzez wejście mini-jack, dzięki czemu może go również podłączyć do innych urządzeń multimedialnych. Cena takiego głośnika to granica 50zł. Kolejną możliwością do poprawy jakości dźwięku w laptopie jest zestaw głośników Creative, którego nikt z nas by się nie powstydził. Dodatkowo działa on bezprzewodowo i firma również bez zastrzeżeń, jednak cena takiego zestawu to granica 1,500 złotych.