Jak poprawnie dobrać kształt brwi do twarzy? - porady

Idealnie dobrany kształt brwi do rysów twarzy pozwoli efektywnie wymodelować jej kształt, w taki sposób, aby wydawała się ona optycznie proporcjonalna.

Brwi są najdoskonalszą oprawą dla oczu. Jeśli są odpowiednio pielęgnowane i umiejętnie depilowane - stanowią ozdobę twarzy, dodając jej rysom charakteru i wyrazistości. Warto więc zadbać o właściwe dobranie kształtu brwi do twarzy.

 

 

  • Najlepszy kształt brwi dla twarzy okrągłej

Najbardziej niekorzystnym kształtem brwi, w przypadku posiadania okrągłej twarzy, jest regularny łuk. Zaokrąglone brwi sprawią bowiem, że twarz będzie wydawać się jeszcze bardziej pulchna, gdyż taki kształt brwi podkreśli wszelkie "miękkie" linie twarzy. Najlepiej dobrać kształt brwi tak, by miały one wyraźne załamanie czyli przypominały kształtem trójkąt. Przy twarzy okrągłej brwi powinny mieć kształt wyciągniętego w górę łuku z wyraźnie opadającymi końcami.

 

  • Dobieranie kształtu brwi do kwadratowej twarzy

Aby właściwie dobrać kształt brwido rysów twarzy, która w swym kształcie przypomina kwadrat, należy zrezygnować z dramatycznie zarysowanych, ostrych załamań brwi. Powinny być one zaokrąglone, w kształcie łagodnego łuku, najlepiej dosyć długie i grubsze. Taki bowiem kształt brwi sprawi, że twarz kwadratowa zyska na subtelności, a ostre linie owalu twarzy i zbyt wyraźne rysy złagodnieją. W przypadku twarzy kwadratowej brwi warto podkreślać kredką, a szczególnie ich zaokrąglone załamanie.

 

  • Pociągła twarz a kształt brwi

Jeśli twarz jest zbyt długa i szczupła należy umiejętnie do niej dobrać kształt brwi, a stanie się ona optycznie bardziej symetryczna. Pożądane w tym wypadku jest sprawienie, że twarz wizualnie poszerzy się. W tym celu warto wydepilować brwi tak, by tworzyły niemal linię prostą nad oczami. Jedynie ich końce mogą się delikatnie łamać. Taki prosty kształt brwi, pozbawiony wyraźnego załamania, sprawi, że rysy będą bardziej symetryczne, ponieważ optycznie poszerzy twarz.

 

  • Idealna oprawa oka dla twarzy trójkątnej

Właściwe dobranie kształtu brwi do trójkątnego kształtu twarzy pozwoli na zachowanie w niej proporcji. To znaczy zbyt szeroka górna cześć twarzy nie będzie tak mocno kontrastować z jej zbyt wąskim dołem. Aby osiągnąć taki efekt trzeba wybrać kształt brwi, w którym ich końce będą się lekko unosić ku górze. Taki kształt sprawi wrażenie, że czoło jest węższe niż w rzeczywistości. Przy trójkątnej twarzy nie poleca się kształtu brwi bez załamania czyli prostych.