Jak poprawnie nakładać eyeliner? - powiększanie oka

Właściwie nakładając eyeliner można oko wizualnie powiększyć – kreska powinna unosić się i pogrubiać w zewnętrznym kąciku oka lub być szersza na środku.

Eyeliner jest kosmetykiem, z którego rezygnuje wiele kobiet z obawy, że nie będzie umiała go odpowiednio aplikować lub nałożyć na powiekę tak, by oko wydało się większe. Warto poznać kilka zasad posługiwania się tym kosmetykiem, ponieważ umiejętnie nakładając eyeliner można modelować zarówno kształt, jak i wielkość oczu.

Wybór odpowiedniego kosmetyku i techniki malowania kresek eyelinerem

By poprawnie nakładać eyeliner oraz modelować kształtem narysowanej kreski oko, należy przede wszystkim nabyć odrobinę wprawy w posługiwaniu się tym kosmetykiem. Początkujące panie powinny wybrać eyeliner o sztywnym aplikatorze, który przypomina końcówkę flamastra. Eyeliner nakłada się na końcu makijażu oczu czyli po nałożeniu cieni lub - jeśli cieni nie używa się - po przypudrowaniu powieki. Techniką znacznie ułatwiającą nakładanie eyelinera jest malowanie nim na powiece krótkich i cienkich kreseczek, niewiele od siebie oddalonych. Następnie namalowane kreski łączy się w jedną, precyzyjną linię, która powinna kończyć się w zewnętrznym kąciku oka. Podczas malowania kreski na powiece warto delikatnie naciągnąć ją, przytrzymując palcem skórę na skroni. Na napiętej powiece można łatwiej i szybciej namalować idealną kreskę.

Optyczne powiększanie oczu umiejętnym nakładaniem eyelinera

Właściwy kształt kreski na górnej powiece sprawi, że oko wyda się większe i bardziej okrągłe. Wystarczy nakładać eyeliner cienką linią, która, zbliżając się do zewnętrznego kącika oka, stopniowo pogrubia się. Taki sposób nakładania eyelinera sprawi, że oko wyda się bardziej "otwarte" i większe. Ponadto koniec kreski namalowanej eyelinerem powinien przy zewnętrznym kąciku oczu delikatnie unosić się w górę. Wykonany w ten sposób makijaż oka sprawi, że wyda się ono bardziej wyraziste, a więc optycznie powiększone. Jeśli oczy są małe oraz wąskie, warto nadać im odpowiednim nakładaniem eyelinera nieco zaokrąglonego kształtu. W tym celu wystarczy namalować kreskę na powiece, a jej środkową część pogrubić. By makijaż oczu maksymalnie je powiększył warto użyć także białego eyelinera. Maluje się nim linię wodną dolnej powieki oraz podkreśla wewnętrzny kącik oczu. Na dolnej powiece, tuż przy linii rzęs można również namalować ciemnym eyelinerem kreskę, która powiększy optycznie oko. Należy zaś unikać obrysowywania całego konturu oka ciemnym eyelinerem.