Jak prawidłowo wykonać pedicure?

Oczyszczanie, obcinanie, nawilżanie, usuwanie skórek oraz malowanie paznokci to poszczególne etapy idealnego pedicure.

Piękne i zadbane stopy mogą być lepszą ozdobą niż wyszukane buty. Warto zadbać o swoje ciało i - zwłaszcza latem odkryć nogi. Pedicure może być przyjemnym zabiegiem, który warto wykonać w zaciszu własnego domu. Zanim jednak przystąpi się do pielęgnacji paznokci u nóg, warto zaopatrzyć się w kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone własnie do tego celu.

Kosmetyki do pedicure

Domowe spa wcale nie musi być kosztowne, dlatego też aby wykonać pedicure wystarczy tylko kilka kosmetyków i akcesoriów. Oprócz wacików, pilniczka do paznokci, zmywacza oraz miski z ciepłą wodą, warto zakupić zmiękczający i chłodzący krem do stóp. Ponadto trafionym zakupem okaże się krem do usuwania skórek wraz z patyczkiem oraz odżywka do paznokci.

Oczyszczanie nóg i paznokci

Pierwszy krok to dokładne zmycie pozostałości po lakierze za pomocą wacika oraz odpowiedniego preparatu. Aby łatwiej było wykonać pedicure, drugim etapem całego zabiegu jest zmiękczenie skóry nóg. Umieścić stopy w misce z ciepłą wodą i mydłem. Można także dodać pachnących olejków, aby móc się zrelaksować i odprężyć. Za pomocą szorstkiej gąbki zetrzeć martwy naskórek ze stóp.

Paznokcie u nóg pod kontrolą

Kolejny etap to skracanie paznokci. Na początku należy podciąć je za pomocą obcinacza lub małych nożyczek. Aby paznokcie nie wrastały w skórę, wystarczy obciąć je na prosto. Za pomocą grubego pilnika nadać im prosty kształt, a delikatną stroną wygładzić brzegi. Można je także delikatnie zaokrąglić.

Pedicure - pożegnać skórki

Ładny wygląd stóp i paznokci zapewni usunięcie skórek. Przed wykonaniem tego zabiegu warto nałożyć krem zmiękczający skórki - wtedy zadanie będzie dużo łatwiejsze. Chwilę odczekać i za pomocą patyczka odsunąć skórki. Następnie na całe stopy nałożyć krem nawilżający i chłodzący i delikatnie wmasować, co dodatkowo usprawni krążenie.

Malowanie pięknym wykończeniem pedicure

Paznokcie będą wyglądały atrakcyjniej, jeśli pomaluje się je specjalnym lakierem. French pedicure będzie stylowy i delikatny. Wystarczy namalować białe linie wzdłuż paznokci, a kiedy wyschną, nanieść bezbarwny lub lekko różowy lakier. Można także pomalować paznokcie na jednolity kolor, na przykład czerwony. Aby ułatwić sobie zadanie, między palce warto włożyć zwinięte chusteczki. Na koniec można użyć utwardzacza, który zapobiega szybkiemu niszczeniu się koloru.