Jak prawidłowo zamontować kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicowe różnią się wyglądem i tworzywem, z którego są wykonane, jednak kilka prostych reguł pomoże ci zamontować każdą kabinę prysznicową bez większego trudu.

Łazienka nie musi wcale być monotonną przestrzenią. Interesujący design kabin prysznicowych lub wanien sprawi, że czas w nich spędzony odpręży cię i zrelaksuje. Nawet najbardziej tradycyjnym wnętrzom nowa kabina prysznicowa może nadać nowoczesny wygląd, dlatego warto spędzić chwilę nad wyborem odpowiedniego modelu. Gdy masz już to za sobą, możesz wreszcie zamontować kabinę prysznicową.

Przygotowanie montażu kabiny prysznicowej

Pamiętaj o tym, że brodzik musi być dobrze wypoziomowany, inaczej kabina będzie źle zamontowana, dlatego zrób to przed przystąpieniem do dalszych czynności. Zanim zamontujesz kabinę, musisz także uszczelnić brodzik. W tym celu użyj silikonu w miejscu, gdzie brodzik styka się ze ścianą. Teraz możesz przystąpić do składania kabiny, co wykonujesz obok brodzika. Boczne ścianki wsuń w profil dolny i górny. Będą one szkieletem konstrukcji. Ścianki mogą być wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego. Przy użyciu wkrętów przymocuj obie ścianki do profili. W tym momencie należy zająć się instalacją pionowych profili. One także są mocowane wkrętami. Następnie musisz założyć uchwyty ścienne, które będą utrzymywały kabinę prysznicową w stabilnej pozycji. Umieść po jednym uchwycie na górze i na dole pionowych profili, a jeden na środku. Teraz prawie gotowa kabina, jeszcze bez drzwi, może być umieszczona na brodziku.

Mocowanie kabiny prysznicowej do brodzika

W celu idealnego zamontowania kabiny prysznicowej, powinieneś umieścić ją na brodziku i wypoziomować. Najlepiej użyj do tego poziomicy, a następnie zaznacz miejsca, w których będą znajdowały się otwory montażowe. Na czas wiercenia zdejmij kabinę z brodzika. Za pomocą wiertarki zrób otwory w ścianie, a następnie wsuń w nie plastikowe kołki. Ponownie ustaw kabinę na brodziku i przymocuj ją do ściany przy użyciu wkrętów. Jeśli wybrałeś model kabiny prysznicowej z otwieranymi drzwiami, musisz umieścić na obu profilach zawiasy. Gdy już wszystko skończyłeś, możesz wstawić drzwi kabiny w przygotowane zawiasy. Pamiętaj o ich wypoziomowaniu. Jeżeli posiadasz kabinę z przesuwanymi drzwiami, będziesz musiał zamontować rolki, po których będą przesuwały się drzwi, a także ograniczniki drzwi, które określają, do jakiego momentu drzwi będą się rozsuwać. Wsuń teraz uszczelkę w miejscu złączenia ścianki kabiny z pionowym profilem. Osusz brzegi kabiny, ponieważ będziesz musiał zaaplikować tam silikon sanitarny, który pomoże uszczelnić całą konstrukcję i zakończy proces montażu kabiny prysznicowej w twojej łazience.