Jak prosto pozbyć się przeziębienia

Odpowiednia dawka witaminy C, odpoczynek i prawidłowo dobrane leki - pomogą Ci skutecznie i raz na zawsze pozbyć się przeziębienia i jego objawów.

Każdy z nas jest narażony na atak przeziębienia czyli wirusowej infekcji organizmu, atakującej głównie górne drogi oddechowe. Przeziębieniu często towarzyszą takie objawy jak: ból gardła, kaszel, katar, bóle zatok, podwyższona temperatura i bóle mięśni. Pogoda ma duży wpływ na rozwój infekcji, dlatego dużo częściej chorujemy zimą. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie bezpieczni w czasie wiosny czy lata. Pamiętajmy, że przeziębienie to nie to samo, co grypa; najczęściej ma ono dłuższy przebieg i rozwija się zdecydowanie wolniej. Zastosujmy zatem w naszym życiu zasadę, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Jeżeli jednak zostaliśmy pokonani przez chorobę, powinniśmy jak najszybciej pozbyć się przeziębienia.

Odpoczynek z witaminą
Aby skutecznie rozprawić się z infekcją - potrzebujesz odpowiedniej ilości snu i wypoczynku. Twój organizm musi zregenerować siły, które traci podczas walki z chorobą. Pamiętaj o tym, by nie bagatelizować przeziębienia – nieleczona infekcja wirusowa może prowadzić do wielu poważnych powikłań (anginy, grypy, a nawet zapalenia płuc). Dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość witaminy C, która wzmacnia odporność organizmu i skutecznie łagodzi przebieg przeziębienia. Zażywaj lekarstwa bogate w tę witaminę ( w aptece dostępne bez recepty). Spożywaj głównie owoce cytrusowe, pij ciepłą herbatę z cytryną, a na pewno w wkrótce poczujesz się o wiele lepiej. Takie zabiegi pozwolą Twojemu organizmowi szybciej i bardziej skutecznie pozbyć się przeziębienia.

Gorączka "spada"
Jeżeli temperatura naszego ciała jest podwyższona, oznacza to, że nasz organizm podjął walkę z chorobą. Nie ma potrzeby stosowania od razu leków przeciwgorączkowych, możemy odczekać pewien czas, by nasze ciało mogło zwalczyć infekcję. Gorączka przez pierwsze dwa, trzy dni może utrzymywać się nawet na poziomie trzydziestu ośmiu stopni, oznacza to, że organizm włączył swoje systemy obronne i przeciwdziała chorobie. Podwyższona temperatura to normalny stan podczas choroby, jednak w przypadku, gdy utrzymuje się ona przez dłuższy czas lub zaczyna gwałtownie wzrastać, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki obniżające temperaturę naszego ciała.

Pożegnanie z kaszlem
Infekcji dróg oddechowych organizmu często towarzyszy uporczywy, suchy lub mokry kaszel. Możesz skutecznie pozbyć się przeziębienia, stosując odpowiednie środki farmakologiczne. Pamiętaj, że wybierając lek, musisz wziąć pod uwagę rodzaj kaszlu. W przypadku mokrego kaszlu postaw na preparaty wykrztuśne, które skutecznie usuwają wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych. W przypadku suchego, męczącego kaszlu, najlepszym rozwiązaniem będą leki o działaniu zwiększającym wydzielanie śluzu. Dostępne są także środki, które jednocześnie łagodzą kaszel suchy, a zarazem mają działanie wykrztuśne. Pamiętaj, że zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, który dobierze odpowiedni lek w postaci syropu bądź tabletek.