Jak przerobić karton na buty do przechowywania zdjęć

Za pomocą prostych domowych sposobów możemy ozdobić i przerobić każdy stary karton na buty do przechowywania zdjęć.

Każdy z nas na pewno ma w domu jakieś stare kartony na buty, które leżą w szafie gdzieś zapomniane i bezużyteczne. Prostymi domowymi sposobami możemy przerobić karton na buty do przechowywania zdjęć. Potrzebny będzie klej, kolorowy papier zwykły oraz techniczny, futerko lub jakiś materiał oraz wstążka. Jeśli karton jest obdarty na górze to przycinamy nierówności tak, aby był idealnie kształtny. Boki smarujemy klejem i przyklejamy kolorowy papier. Na zewnętrznej stronie najlepiej papier techniczny, wtedy nie będzie się rozmiękczał i marszczył. Obklejony karton na buty ozdabiamy według uznania wyciętymi wcześniej ze zwykłego kolorowego papieru wzorami, na przykład paskami. Czekamy do całkowitego wyschnięcia. Środek kartonu po butach również smarujemy klejem i wykładamy materiałem bądź kolorowym futerkiem. Czekamy aż wszystko całkowicie wyschnie. Przerobiony karton na buty do przechowywania zdjęć jest już gotowy. Teraz wystarczy umieścić w nim ulubione fotografie, zamknąć i na koniec przewiązać ozdobną wstążką.

Brokatowe motywy i bibułowe witrażyki
Jeżeli chcemy zrobić coś bardziej krzykliwego i ekstrawaganckiego to obklejony papierem technicznym karton po butach możemy ozdobić brokatowymi wzorami. Smarujemy klejem wzór, po czym obsypujemy klej brokatem. Czystymi dłońmi możemy docisnąć brokat do kleju. W sklepach papierniczych dostępne są również specjalne pisaki oraz kleje z brokatem, jednak efektywniejsze są brokatowe ozdoby, które wykonamy sami. Kolejną opcją jak przerobić karton na buty do przechowywania zdjęć jest wycięcie w kartonie wzorków na przykład gwiazdek lub kółek. Wycięte okienka od wewnętrznej strony przykrywamy kolorową bibułą i środek wykładamy materiałem. W ten sposób powstaje karton z witrażami. Każdy inaczej ozdobiony karton może nam służyć do innej kategorii zdjęć. W brokatowym możemy umieścić zdjęcia z szalonych imprez, a w klasycznym zdjęcia z rodzinnego albumu. Ilość pomysłów jest nieograniczona.

Fotografie jako ozdoba
Fotografie dają oszałamiający efekt, szczególnie gdy są częścią kartonu.
Kolejnym dość ciekawym pomysłem jest obklejenie kartonu na buty zdjęciami. Karton na buty do przechowywania zdjęć obklejony fotografiami daje oszałamiający efekt i na pewno zrobi wrażenia na znajomych. Pamiętajmy, aby używać mocnego kleju do papieru lub kleju uniwersalnego. Zwykły szkolny klej nie będzie długo trzymał, a przecież zależy nam na najlepszym oraz najdłuższym efekcie naszych domowych wyrobów.