Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty w restauracji?

Przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty w restauracji wymaga od rodziców czasu i cierpliwości.

Pierwsza wizyta w restauracji z dzieckiem wymaga od rodziców upewnienia się, że lokal jest odpowiednio przygotowany dla małych dzieci. Nowe miejsca wywołują u dzieci obawy i powodują, że czują się niepewnie. Dlatego pierwsza wizyta w restauracji powinna się odbyć w miejscu, które posiada kącik zabaw dla dzieci i specjalne krzesełka. Niektóre restauracje zatrudniają również opiekunki, które pomogą rodzicom przystosować dziecko do nowego otoczenia i zadbają o przyjemne spędzanie czasu w nowym miejscu.

Savoir-vivre a pierwsza wizyta w restauracji

Pierwsza wizyta w restauracji z dzieckiem powinna być poprzedzona rozmową z dzieckiem i poinformowaniem go o wyjściu. W ten sposób dziecko oswoi się z myślą wyjścia do nowego miejsca i nie będzie zaskoczone, kiedy dzień wyjścia w końcu nastąpi. Należy powiedzieć dziecku o kilku krótkich zasadach, które obowiązują w restauracji wszystkich gości. Przydatne będzie zapoznanie dziecka ze sztućcami i skłonienie do posługiwania się nimi w domu podczas obiadu. Nagrodzenie dziecka za próby jedzenia sztućcami z pewnością przyczyni się do szybszego opanowania tej sztuki, a w restauracji nie narazi rodziców na uwagi gości czy obsługi. Dziecko nie może w restauracji bawić się jedzeniem, rzucać nim, czy też jeść palcami. Takie zachowanie może urazić siedzące obok osoby, lub wywołać u nich wymioty.

Pierwsza wizyta w restauracji a aktywność dziecka

Pierwsza wizyta w restauracji wymaga od rodziców zabrania ze sobą zabawek dziecka, które zajmą jego uwagę. Energiczność dzieci jest rzeczą naturalną. Dlatego po dłuższej chwili spędzonej przy stole, dziecko zapewne zacznie się nudzić. Może nawet odejść od stołu i zacząć głośno śpiewać czy też krzyczeć, aby zwrócić na siebie uwagę otoczenia. Ze względu na obecność innych osób w restauracji, takie zachowanie jest zabronione. Mając przy sobie kredki i kartki zapewnimy dziecku miłe wspomnienia z pierwszej wizyty w restauracji, a sobie oszczędzimy krytyki. Jeśli restauracja posiada plac zabaw, warto zaprowadzić tam dziecko po posiłku. Jeśli będą tam inne dzieci to z pewnością szybko nawiążą ze sobą kontakt. Kiedy dziecko wróci do domu, pierwsza wizyta w restauracji będzie mu się kojarzyła, jako miejsce zabawy i taki obraz w jego świadomości może dominować. W takiej sytuacji pierwsza wizyta w restauracji zapewne nie będzie ostatnia i dziecko szybko samo zapyta o następną.