Jak przygotować gry i skecze na urodziny

Kalambury, gry planszowe - przygotowując przyjęcie urodzinowe, warto pomyśleć o bardziej oryginalnych formach rozrywki dla gości, wybierając popularne gry i skecze na urodziny.

Niezależnie od wieku urodziny możemy przygotować w sposób oryginalny i zabawny, inwestując w coś więcej niż alkohol, dobre jedzenie, taniec i rozmowa. Ciekawym urozmaiceniem przyjęcia są dowcipne i interesujące zabawy towarzyskie. Te powszechnie znane oraz bardziej nowatorskie i zaskakujące. Najlepiej, jeżeli sam jubilat przygotuje dla gości niespodziankę, wybierając wcześniej gry i skecze na urodziny.

Kareta w salonie pomysłem na urozmaicenie urodzin

Kareta to jedna z najbardziej znanych gier towarzyskich. Do jej zorganizowania wystarczy stworzyć karetę z kilku krzeseł, tak by zebrani mogli wcielić się w rolę czterech osób podtrzymujących koła, dwóch koni, woźnicy oraz pary królewskiej. Prowadzący grę, którym nie musi być sam jubilat, odczytuje następnie przygotowane przez niego krótkie opowiadanie. Jeżeli w trakcie jego odczytywania padnie słowo opisujące którąś z osób tworzących karetę, na przykład woźnicy, wówczas musi on szybko wstać i obiec swoje krzesło dookoła. Jeżeli nie wykaże się refleksem lub zrezygnuje z tego świadomie, będzie musiał wypić kieliszek wódki lub innego alkoholu, jaki zaproponuje gospodarz. Najważniejsze, żeby przygotowane opowiadanie było proste, dowcipne i obfitowało w pojęcia nawiązujące do bohaterów gry, tworzących karetę.

Psychiatra jest wśród nas - skecz urodzinowy

Inną popularną zabawą, stanowiącą doskonały pomysł na skecz na urodziny, jest gra w psychiatrę. Jej przeprowadzenie wymaga tego, żeby w gronie gości była przynajmniej jedna osoba, która nie zna zasad gry. Ona będzie pełnić rolę psychiatry. Psychiatra dostaje tylko jedno zadanie. Musi zadawać pytania zebranym, siedzącym w kręgu, żeby rozszyfrować, na czym polega zasada gry. Uczestnicy muszą ustalić tę zasadę między sobą pod nieobecność psychiatry. Mogą na przykład zdecydować, że będą się zamieniać na role, czyli gdy psychiatra zada pytanie jednej osobie, to ona będzie na nie odpowiadać nie w swoim imieniu, ale tak jakby w rzeczywistości odpowiadała za osobę siedzącą po swojej prawej stronie. Psychiatra może pytać o wszystko: o rzeczy błahe, jak ulubiony kolor, ale również bardzo intymne czy zaskakujące. Na przyjęciach urodzinowych zazwyczaj niektóre osoby znają się bardzo dobrze, a inne słabo, stąd właśnie wynika cały komizm sytuacji. Wymyślając, jak mógłby odpowiedzieć sąsiad po prawej stronie, uczestnicy niejednokrotnie wywołują salwy śmiechu. A do tego właśnie powinien prowadzić idealny skecz na urodziny.

Klasyczne gry i skecze zawsze w cenie

Czasami jednak warto sięgnąć po gry najprostsze, znane wszystkim, ale również będące gwarancją dobrej zabawy. Właściwie w każdych okolicznościach sprawdzają się kalambury, podczas których uczestnicy bez pomocy słów pokazują na przykład tytuły filmów, które następnie muszą odgadnąć członkowie drużyny przeciwnej. W przypadku przyjęć kameralnych dobrze sprawdzają się również gry planszowe. Na takiej imprezie typowe skecze na urodziny doskonale zastąpią scrabble lub monopol.