Jak przygotować skórę do tatuażu

Tatuowanie to misterna praca, wymagająca starannego przygotowania skóry do tatuażu, toteż należy zadbać o skórę, by zabieg zakończył się sukcesem.

Tatuowanie wymaga tego, by jak najlepiej przygotować skórę do tatuażu, w związku z tym warto zapoznać się, jak przebiega taki proces. W ten sposób będzie można zrobić tatuaż bardziej starannie i mniej boleśnie. Biorąc pod uwagę poniższe aspekty dbania o skórę, na pewno uda się uniknąć wszelkich niekorzystnych skutków takiego zabiegu.

Nawilżenie skóry
Skóra wymaga tego, by dbać o nią regularnie, by była zdrowa i jędrna, natomiast przed zabiegiem warto jeszcze większy nacisk położyć na to, aby uzyskała ona odpowiedni stopień nawilżenia. Przygotowując skórę do tatuażu zaleca się, by regularnie smarować ciało kremem nawilżającym, najlepiej balsamem, minimum tydzień przed planowanym zabiegiem w salonie tatuażu.

Problem z suchą skórą
Wiele osób zmaga się z problemem suchej skóry, dlatego też w tym przypadku samo nawilżenie może nie wystarczyć, by przygotować skórę do tatuażu w takim stopniu nawilżenia, który pozwoli bezboleśnie przeprowadzić zabieg. W takiej sytuacji niezbędna będzie wizyta u dermatologa, czy u kosmetyczki, gdyż tylko specjalista może wskazać, jakich preparatów używać, by skóra odzyskała swoją elastyczność i jędrność.

Depilacja
Niezbędnym działaniem, jakie trzeba wykonać, by przygotować skórę do tatuażu jest jej wydepilowanie. Taka czynność nie tylko wpłynie na większy komfort pracy tatuażysty, ale przede wszystkim przyspieszy proces gojenia się skóry po zabiegu. Gładka i ogolona skóra nie wywoła infekcji, toteż bardzo szybko nastąpi proces gojenia się.

Rezygnacja z używek
Niezwykle istotne jest to, by przed samym zabiegiem, czyli około dzień lub dwóch przed przyjściem do salonu, zapomnieć o stosowaniu jakichkolwiek używek. Szczególnie nie zaleca się picia alkoholu, kawy czy palenia papierosów. Odpowiednie przygotowanie skóry do tatuażu to również przykładanie dbałości do tego, by nie nastąpiło rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wszelkie używki prowadzą zaś do tego, że naczynia te się rozszerzają.

Spokój i relaks
Bardzo ważne jest również to, by zachować spokój na dzień przed pójściem do salonu, a już szczególnie wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia na zabieg. Z tego też powodu, aby się nie stresować, zaleca się pójście na spacer, unikanie wszelkich stresujących sytuacji w pracy czy poza nią. Jest to niezwykle istotne, ponieważ stan napięcia przekłada się na rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Należy, zatem podjąć takie próby przygotowania skóry do tatuażu, które nie spowodują rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że tatuowanie może skończyć się krwotokiem, jeśli naczynia krwionośne będą powiększone.

Podrażnienia skóry
Jeśli skóra jest podrażniona, bądź też występuje na niej uczulenie, szczególnie w miejscu, które ma być poddane tatuowaniu, należy w takiej sytuacji również doprowadzić skórę do zagojenia, najlepiej z pomocą dermatologa. Wtedy będzie można mieć pewność, że takie przygotowanie skóry do tatuażu utrzyma się przez długi czas. Zanim rozważy się umówienie się na wizytę w salonie tatuażu, trzeba dokładnie zbadać swoją skórę u specjalisty, by dowiedzieć się, czy jej obecny stan jest wystarczająco dobry do tego, by zabieg mógł zostać przeprowadzony w najbliższym terminie.