Jak samemu przedłużyć rzęsy

Podkreślona i gęsta oprawa oczu to marzenie każdej kobiety a samodzielne przedłużenie rzęs jest procesem nieskomplikowanym. Wymaga on tylko odrobiny precyzji.

Wiele kobiet ma cienkie, słabe i rzadkie rzęsy, które nie podkreślają spojrzenia a sprawiają, że twarz ich staje się niewyraźna. Dzięki poniższym poradom można małym kosztem samodzielnie przedłużyć rzęsy i cieszyć się piękną oprawą oczu bez odczuwania dyskomfortu.

Wybór rzęs
Aby przedłużyć rzęsy, należy zakupić odpowiednie akcesoria. Obecnie w sklepach kosmetycznych znajduje się szeroki asortyment sztucznych rzęs, a ceny są zależne od producenta. Kępki można dostać już od kilku złotych, jednak komplet może kosztować nawet 80-90 złoty - są to jednak ceny ekskluzywnych marek. Do wyboru są kępki oraz paski, które doczepia się za pomocą specjalnego kleju. Dla nowicjuszek lepszym rozwiązaniem będzie zakup pasków, które można dopasować do wielkości powieki, a sama aplikacja nie powinna sprawiać problemów.

Precyzyjne nakładania
Często do pary sztucznych rzęs dołączany jest specjalny klej, który złączy je z powieką. Jeśli nie ma go w zestawie, należy zakupić go osobno, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem. Warto wydać kilka złotych więcej, aby jakość kleju była wysoka i rzęsy nie odkleiły się za szybko. Aby przedłużyć rzęsy należy za pomocą pęsety złapać pasek z nałożonym klejem i przyłożyć go do zamkniętej, górnej powieki. Należy zadbać o to, aby pasek przylegał dokładnie przy linii rzęs - nie należy się spieszyć, albowiem precyzja jest w tym wypadku bardzo istotna. Klej, który jest biały lub przezroczysty, przy aplikacji może być widoczny, jednak po wyschnięciu nie powinien zostawić po sobie śladu. Rzęsy należy przyklejać na czyste i suche powieki, obowiązkowo bez makijażu. Przy przyklejaniu kępek postępuje się analogicznie, jednak wymaga to większej wprawy, aby efekt nie był nienaturalny.

Podkreślenie i wykończenie
Aby rzęsy dokładnie spoiły się z tymi naturalnymi, warto pomalować je tuszem na bazie wody. Następnie można użyć kredki lub eye-linera, aby uzyskać bardziej wyrazisty efekt i mieć pewność, iż wszelkie nierówności zostały zatuszowane. Sztuczne rzęsy dają wiele możliwości- mogą poprawić ewentualne niedoskonałości, na przykład wydłużyć i podkręcić rzęsy w kącikach. W tym celu należy przykleić kępki przy zewnętrznej części powieki, co pozwoli uzyskać efekt „kociego oka”. Na większe wyjścia można pokusić się o zakup pasków ze sztucznymi rzęsami i małymi brylancikami, które na pewno zrobią wrażenie na niejednym obserwatorze. Dla odważnych producenci sztucznych rzęs przygotowali kolorowe kępki, które podkreślają indywidualną osobowość.

Bezpieczne usuwanie
Przedłużyć rzęsy samodzielnie można na krótki czas (zazwyczaj na jedną noc), albowiem klej może nie dłużej nie wytrzymać. Zawsze należy jednak przeczytać informacje dołączone do spoiwa, co pozwoli na dokładniejsze określenie okresu użytkowania. Do usuwania przyklejonych rzęs przeznaczone są specjalne płyny, które pielęgnują dodatkowo naturalne rzęsy i chronią je przed wypadaniem. W przypadku nieposiadania takiego specyfiku, należy usunąć rzęsy za pomocą wacików nasączonych płynem do demakijażu wodoodpornego.