Jak ściągnąć aplikację na iPhone'a

Żeby ściągnąć aplikację na iPhona należy się zarejestrować, wybrać pożądaną aplikację spośród wielu kategorii oraz zakupić poprzez kliknięcie „Kup to”.

Aplikacje na smartphone'y to bardzo przydatne narzędzia, dzięki którym można ulepszyć swój telefon. Ściągnięcie aplikacji na iPhone'a jest bardzo proste, ale należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Dzięki tym regułom niewielkie programy szybko znajdą się na naszym telefonie i usprawnią jego działanie.

 

 

 • Gdzie kupować
  AppStore to sklep z aplikacjami wypuszczonymi na rynek i zatwierdzonymi przez firmę Apple. Programy te są bezpieczne, ponieważ każda aplikacja jest dokładnie sprawdzana przed wprowadzeniem do sklepu. W Internecie można znaleźć wiele różnych aplikacji, ale najlepszym źródłem ściągania aplikacji na iPhone'a jest AppStore.
 • Rejestracja
  Aby ściągnąć aplikację na iPhone'a, należy najpierw zarejestrować się w sklepie. Może to nastąpić przy pierwszym wejściu na AppStore (jedna z ikonek w interfejsie telefonu komórkowego). Zanim zdołamy skorzystać ze sklepu, zostaniemy poproszeni o rejestrację lub zalogowanie się do systemu. Żeby zarejestrować się do AppStore i bezpiecznie ściągać aplikacje na iPhona trzeba posiadać: e-mail (najlepszym e-mailem do tego typu zadań jest Gmail) i kartę kredytową wraz z numerem konta karty i numerem CVV2 (z angielskiego Card Verification Value 2) – są to trzy ostatnie cyfry na pasku podpisu posiadacza karty, służy do transakcji internetowych, zwiększa także ich bezpieczeństwo. W trakcie rejestracji należy wpisać wszystkie te dane i opatrzyć je hasłem.
 • Poruszanie się po AppStore
  Sklep firmy Apple jest podzielony na wiele kategorii tematycznych, między innymi: gry, podróże, sport, finanse,pogoda, książki i inne. Najciekawszą jednak opcją na AppStore są rankingi; znajdziemy na nich najlepsze aplikacje – opcjonalnie w rankingu jest dwadzieścia pięć aplikacji, ale można wydłużyć listę. Sklep ma trzy główne rodzaje rankingów: TopFree – tutaj znajdują się najlepsze darmowe aplikacje, TopPaid – zawiera najlepsze płatne aplikacje i TopGrossing – zbiór aplikacji o najlepszym przyroście sprzedaży. Oprócz rankingów głównych, w poszczególnych kategoriach znajdują się dodatkowe rankingi.
 • Wybieranie aplikacji
  Ściągnięcie aplikacji na iPhone'a wiąże się z decyzją, jaki program chcemy zainstalować na telefonie. Po wybraniu kategorii należy wejść na interesującą nas aplikację. Pojawi się opis danego programu wraz ze zrzutami ekranu (pokazują one wygląd programu po zainstalowaniu, czasami najważniejsze funkcje i efekty w grach). Na samym dole widnieją dodatkowe opcje: ocena, polecenie i zgłoszenie problemu. Warto zwrócić uwagę na opinie kupujących. Dzięki nim możemy dowiedzieć się o wadach produktu, a także jak im zaradzić, ale też o alternatywnych rozwiązaniach, na przykład innych aplikacjach, spełniających takie same funkcje, ale programowo lepsze bądź tańsze.
 • Ściągnięcie pliku
  Żeby ściągnąć aplikację na iPhone'a należy zalogować się do sklepu AppStore, podając swój Apple ID (czyli e-mail) i hasło, które ustaliliśmy przy rejestracji. Ikona zakupu „Kup to” znajduje się zawsze w prawym górnym rogu danej aplikacji (także w wypadku darmowego pliku). Po jej kliknięciu aplikacja ściągnie się na telefon komórkowy i zainstaluje automatycznie. Należy jednak pamiętać, że aby ściągnąć płatną aplikację na iPhone'a, należy mieć na karcie kredytowej wystarczająco pieniędzy.