Jak spędzić wakacje nad Morzem Północnym

Pobyt nad Morzem Północnym może być, w zależności od upodobań, aktywnym zwiedzaniem lub odpoczynkiem od otaczającej rzeczywistości.

Podczas gdy większość ludzi wybiera gorącą Hiszpanię, południowe Włochy lub egzotyczną Tunezję, nieliczni decydują się na wczasy nad Morzem Północnym. Co prawda w ostatnich latach liczba alternatywnych podróżników wzrosła, jednak nadal zakątki oddalone na północ od Polski nie są tak oblegane, jak kraje śródziemnomorskie.

 

 • Pogoda- nie taki diabeł straszny
  Głównym czynnikiem, uzasadniającym małe zainteresowanie ze strony podróżnych, jest przekonanie, iż wakacje nad Morzem Północnym będą pochmurne i mroźne. Jednak jeśli urlop zaplanuje się w miesiącach, kiedy temperatura jest najwyższa, można liczyć nawet na złocistą opaleniznę. Dzięki temu możemy uniknąć także groźnych poparzeń słonecznych i udarów. 
 • Hotel czy camping?
  Nadmorskie miejscowości oferują duży wybór zakwaterowania. Bardzo popularne stały się pola namiotowe i campingowe, gdzie można wynająć namioty lub małe domki za przystępną cenę. Zazwyczaj przy takich miejscach oferowane są inne atrakcje, na przykład baseny, place zabaw, korty tenisowe, a także punkty usługowe, takie jak sklepy czy apteka. Bardziej ekskluzywną formą zakwaterowania jest wynajęcie pokoju w hotelu, jednak koszt takiej usługi jest dużo większy niż wspomniane campingi.
 • Morze, plaża i... Ryby
  Dobra wiadomość dla miłośników plażowania jest taka, iż nie wszędzie występują kamieniste plaże, dlatego też warto odpocząć nad brzegiem morza i delektować się pięknem krajobrazu. Ponadto jest małe prawdopodobieństwo natknięcia się na tłumy turystów, więc znajdziemy dla siebie odpowiednie miejsce. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez łowienia ryb, jest to idealny cel podróży, gdzie będą mogli realizować swoje pasje.
 • Duże miasta- więcej frajdy
  Wielu podróżnym zależy jednak nie tylko na zregenerowaniu organizmu i nabraniu sił, ale przede wszystkim na zwiedzaniu, poznawaniu nowych kultur, zwyczajów i tradycji. Dlatego też, będąc nad Morzem Północnym, warto zawitać do przybrzeżnych portów, między innymi do holenderskiego Amsterdamu czy Rotterdamu, gdzie oprócz uroku miast, doznać można także rozkoszy kulinarnych. Jeśli turystom zależy na wysokiej kulturze oraz niewybrednej rozrywce, idealnym miejscem będzie Londyn - kolebka sztuki, nauki i wielokulturowości. Zaczynając od słynnej National Gallery , poprzez Muzeum Madame Tussaud z popularnymi figurami woskowymi, aż po niezapomnianą przejażdżkę na diabelskim młynie, zwanym „London Eye”, udany urlop nad Morzem Północnym jest gwarantowany.