Jak stymulować czakry za pomocą akupunktury

Aby w prawidłowy sposób stymulować czakry za pomocą akupunktury, należy zapoznać się z głównymi obszarami energetycznymi, a także odpowiednimi ćwiczeniami.

Warto zwrócić uwagę na to, że ciało człowieka jest podzielone aż na siedem części, a także kilka pobocznych. Stymulowanie czakrów za pomocą akupunktury, jest możliwe tylko wtedy gdy zainteresowane osoby zapoznają się z centrami energetycznymi, które zmieniają, a także rozprowadzają energię. Dodatkowo należy zastosować ćwiczenia wpływające na pobudzenie obszarów energetycznych.

Siedem obszarów energetycznych

Podczas stymulowania czakr za pomocą akupunktury konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi centrami energetycznymi dlatego, że tylko dzięki temu można uzyskać korzystne efekty. Pierwszym jest podstawa kręgosłupa, umiejscowiona pomiędzy odbytem, a genitaliami. Dzięki jej poruszeniu nie trzeba obawiać się o swoje przetrwanie, a także szczęście. Drugim miejscem są dwa palce poniżej pępka. Należy pamiętać o tym, że ich funkcją jest polepszenie prokreacji oraz seksualności. Trzecim centrem jest splot słoneczny. Powinny skorzystać z niego osoby, które chcą odmienić swoje życie w kwestii emocji, miłości i zdrowia. W przypadku chęci zachowania harmonii organizmu i uczuć, warto poruszyć centrum energetyczne – serce. Za wyrażanie się, komunikowanie, intelekt i wyobraźnię odpowiedzialne jest gardło natomiast za mądrość i ocenę rzeczywistości trzecie oko, które umiejscowione jest w środku czoła. Ostatnim punktem jest czubek głowy nazywany inaczej koroną, a jego funkcją jest zachowanie nie tylko równowagi duchowej ale również pojednanie się w pełni ze swoją świadomością. Oprócz tych centrów zostało wyróżniony jeszcze jeden – czakram śledziony, które jest odpowiedzialny za dostarczanie energii życiowej w organizmie człowieka. Bez pobudzania tej funkcji człowiek odczuwa nie tylko niedostatek ale także lęk przed odczuwaniem i pragnieniem głębokich uczuć.

Ćwiczenia wykonywane podczas stosowania akupunktury

Aby praktyki związane ze stymulacją czakrów za pomocą akupunktury były pozytywne, warto zastosować odpowiednie ćwiczenia, tylko poprzez połączenie razem można uzyskać naprawdę zaskakujące efekty. Warto podzielić je na ćwiczenia wyrównujące energię w organizmie, ćwiczenia odblokowujące czakrę podstawy oraz brzucha, ćwiczenia wpływające na centrum energetycznego serca, ćwiczenia stymulujące czakrę korony, gardła, otworzenie kanału przepływu nie tylko energii ale również informacji pomiędzy punktami trzeciego oka i serca. Nie wolno zapominać o ćwiczeniu pobudzającym czakrę korony. Po zakończeniu wykonywania ćwiczeń, warto posiedzieć chwilę w ciszy i pozwolić ponieść się odpoczynkowi, a także ułatwić sobie zachowanie harmonii. W szczególności nie wolno zapominać o zapaleniu świec oraz o odpowiedniej ostrości światłości ponieważ tylko i wyłącznie dzięki zachowaniu takich efektów nastroju można wykonać w prawidłowy sposób medytację. Warto zwrócić uwagę na to, że podczas ćwiczeń, musi zostać zachowana cisza, odpowiednia postawa – siedząca. Medytację należy stosować od trzech do jedenastu minut, w zależności od rodzaju ćwiczenia, dodatkowo można śpiewać mantrę OM bądź też inną, taką która jest wskazana. Nie wolno zapominać także o wdychaniu powietrza w odpowiedni sposób dlatego, że bez tego elementu medytacja nie spełnia wymagań i oczekiwań.