Jak szybko schudnąć?

Aby szybko schudnąć, potrzebujemy przede wszystkim silnej motywacji oraz samozaparcia w celu zmiany niekorzystnych nawyków żywieniowych oraz trybu życia.

Tak naprawdę drastyczne diety, które gwarantują natychmiastowy i gwałtowny efekt, nie są dobre dla naszego organizmu i często wywołują więcej szkód niż pozytywnych efektów. Oczywiście można szybko schudnąć, ale najlepiej zrobić to bez farmakologicznych wspomagaczy, po prostu zmieniając nawyki żywieniowe i wprowadzając więcej ruchu do codziennego życia. Ważne, żeby te zmiany nie były nagłe i drastyczne, bo możemy nabawić się nieprzyjemnych dolegliwości.

Silna psychika podstawą sukcesu 
Podstawą każdej diety jest wewnętrzna motywacja, która pozwoli nam szybko schudnąć. Musimy wierzyć, że uda nam się osiągnąć cel, a dieta wiąże się z wyrzeczeniami, na które musimy się przygotować. Często po początkowej euforii i ogromnym zapale, pojawiają się: zniechęcenie, zmęczenie i rezygnacja. Nie możemy poddawać się po pierwszej napotkanej przeszkodzie. Jeśli chcemy szybko schudnąć, musimy zacisnąć zęby i stosować się do diety. Silna motywacja z pewnością nie pozwoli nam na powrót do starych nawyków i w rezultacie nie dopadnie nas efekt jo-jo.

Właściwe postępowanie
Przede wszystkim, aby szybko schudnąć należy zacząć jeść regularnie, aby przyzwyczaić organizm do normalnego i właściwego rytmu i wyregulować nasz metabolizm. Zamiast dwóch czy trzech ciężkostrawnych i obfitych posiłków dziennie, jedzmy mniej a częściej, na przykład 5 razy dziennie. Pamiętajmy jednak, aby porcje były mniej kaloryczne niż dotychczas, przynajmniej jeśli chodzi o drugie śniadania, podwieczorek czy kolację. Ważne jest, by główne posiłki były ciepłe, spożywane w spokoju i dokładnie przeżuwane, nie spieszmy się, ponieważ pośpiech może nas zgubić. Aby schudnąć musimy zrezygnować z nocnego podjadania a ostatni posiłek powinniśmy zjeść około 2-3 godzin przed zaśnięciem. Warto również zrezygnować z niepotrzebnych produktów takich jak słodycze, chipsy, mięso, ziemniaki, makaron, jasne pieczywo czy z kuchni typu fast food i zamienić je na warzywa, surówki, ryby, ciemne pieczywo, które pomogą nam szybko schudnąć. Pamiętajmy, aby przy tym pić bardzo dużo niegazowanej wody i oczyszczać organizm. Ważnym działaniem, które pomoże nam schudnąć są ćwiczenia fizyczne, które pomogą zredukować nadmiar tłuszczu i wymodelować sylwetkę. Pamiętajmy o tym, by nie ćwiczyć ponad siły i zbyt intensywnie a umiarkowanie i długotrwale (przynajmniej 30-45 minut dziennie). Ćwiczenia dobierzmy indywidualnie, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać tak, aby nie obciążać przy tym pewnych części ciała, na przykład kręgosłupa.