Jak szybko się opalić - porady

Najszybciej opaleniznę można zyskać używając samoopalaczy, specjalnych kosmetyków oraz tabletek, ale przyjemnie i szybko opalić się można też nad wodą

Letnie miesiące to idealny czas aby odpocząć i oddać się błogiemu lenistwu, ale także aby zadbać o wygląd. Skąpe letnie ubrania bardziej odkrywają niż okrywają ciała. Bladość skóry wygląda wówczas mało estetycznie, nawet niezdrowo. Wielu więc chce szybko się opalić, korzystając z najrozmaitszych sposobów.

 

 

 1. Szybko, ale bezpiecznie
  Przede wszystkim podczas ekspozycji skóry na słońce należy bezwzględnie pamiętać o użyciu kremu z filtrem. Im wyższy faktor kremu, tym lepiej skóra jest chroniona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Aby bezpiecznie i szybko się opalić, wystarczy dobrać faktor przeciwsłoneczny jak najniższy, ale odpowiedni do danego typu karnacji. To znaczy, jeżeli jest ona jasna i minimalny dla niej faktor kremu, z którym możne bezpiecznie się opalać to 30 - należy taki preparat ochronny wybrać. W przypadku, gdy nie zostanie użyty krem z filtrem podczas opalania, skóra jest narażona na dotkliwe poparzenia słoneczne. Nie będzie to wtedy ani piękna, trwała czy zdrowa opalenizna. 
   
 2. Kosmetyki przyspieszające opalanie
  Producenci kosmetyków wyszli na przeciw oczekiwaniom wszystkich tych osób, które pragną szybko się opalić. Obecnie można wybierać spośród wielu specjalnych olejków, kremów, sprayów czy innych specyfików, które mają za zadanie przyspieszyć proces opalania. Zawierają one najczęściej składniki aktywne, jakim są pochodne tyrozyny oraz kwasu jabłkowego, które skutecznie przyspieszają efekty opalania. 
   
 3. Opalenizna w tabletkach
  W okresie wiosennym warto zainwestować w specjalistyczne preparaty, najczęściej są to suplementy diety, które przygotowują skórę do ekspozycji na słońce. Środki te najczęściej spotykane są w formie tabletek, a ich systematyczne zażywanie w okresie kilku tygodni przed opalaniem się, sprawia, że skóra łatwiej, bardziej równomiernie i szybciej brązowieje na słońcu. Specyfiki te zawierają odpowiednią dawkę beta-karotenu, co nadaje skórze lekko ozłoconego kolorytu oraz ułatwia szybkie opalenie skóry.
   
 4. Opalenizna w kremie
  Niemniej atrakcyjną niż naturalnie opalona skóra jest także opalenizna uzyskiwana za pomocą kremów samoopalających lub brązujących. Jest to najszybszy, całkowicie bezpieczny i dostępny dla każdego sposób na piękną opaleniznę. Niezwykle istotna jest aplikacja produktu. Musi być ona wykonana dosyć precyzyjnie i szybko, co uchroni przed plamami na skórze, czy nierównomiernym efektem brązującym. 
   
 5. Nad wodą i w ruchu
  Najszybciej skóra opala się podczas wypoczynku nad wodą. Powierzchnia wody odbija promienie słoneczne, dlatego na przykład opalanie się nad jeziorem czy morzem daje szybsze efekty. Ponadto kropelki wody, które zostają na skórze po wyjściu z niej, działają jak swoiste szkła powiększające, które intensyfikują działanie promieni słonecznych na skórę. Aby szybko się opalić, równomiernie i przede wszystkim zdrowo, zalecane jest opalanie się w ruchu. Jest to najbardziej efektywny i przyjemny sposób, łączący przyjemne z pożytecznym.