Jak tanio telefonować za granicę

Korzystając z promocji abonamentowych, internetu czy kart-zdrapek można tanio telefonować za granicę.

Koszty połączeń międzynarodowych są zazwyczaj bardzo wysokie, dlatego ważne jest, aby możliwie jak najbardziej obniżyć je, by bez przeszkód tanio telefonować za granicę. Jest kilka sposobów na obniżenie kosztów połączeń dzięki którym można sobie pozwolić na dłuższe rozmowy z rodziną czy przyjaciółmi przebywającymi w innym kraju. Pojawiające się na rynku nowe technologie sprawiają, iż dostęp do tanich połączeń jest coraz łatwiejszy. Wystarczy jedynie wybrać dopasowany do potrzeb sposób i można śmiało rozmawiać nie narażając się przy tym na wysokie rachunki telefoniczne.

 

 

 • Numery dostępowe
  Jednym ze sposobów jest skorzystanie ze specjalnych dodatkowych numerów, które wprowadza się oprócz numeru kierunkowego. Wystarczy przed wprowadzeniem numeru wystukać numer do kraju, do którego chce się zadzwonić, a następnie wprowadzić właściwy numer telefonu wraz z numerem kierunkowych. Koszty takich połączeń są niższe aniżeli poprzez tradycyjne połączenie telefoniczne. Dużą zaletą jest fakt, że ten sposób telefonowania nie wymaga zawierania żadnych umów czy kupowania specjalnych kart. Niestety większość tych numerów jest dostępna jedynie dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Aktualną listę numerów dostępowych oraz wykaz krajów i obowiązujące stawki za połączenie można znaleźć w internecie.
 • Karty-zdrapki
  Kolejnym sposobem, aby tanio telefonować za granicę są karty-zdrapki, które można kupić niemalże w każdym kiosku czy stacji benzynowej. Można wybrać karty o różnym nominale. Od 10 do nawet 100 złotych. To jaką kartę się wybierze zależy tylko od tego jak długo będzie się chciało rozmawiać. Aby zatelefonować poprzez tego typu kartę wystarczy postępować według instrukcji nadrukowanej na jej odwrocie. Z reguły są tam również zamieszczone dokładne stawki oraz liczba minut do wykorzystania do danego kraju. Trzeba jednak zwrócić uwagę, gdyż takie telefonowanie może wiązać się z dodatkowymi, aczkolwiek niewielkimi kosztami. Niektóre firmy oferujące tego typu zdrapki doliczają koszt połączenia z numerem centrali tak, więc dla przykładu rozmowa będzie kosztować 10 złotych plus około 2 złote za połączenie z numerem centrali.
 • Promocje abonamentowe
  Coraz częściej firmy telekomunikacyjne prześcigają się w obniżaniu kosztów połączeń międzynarodowych oferując abonentom specjalne promocje lub pakiety. Jeśli rozmowy nie są bardzo długie, to taki abonament nie jest złym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że operatorzy oferując abonament z tanimi połączeniami międzynarodowymi podnoszą stawki za połączenia z numerami krajowymi, co nie zawsze jest korzystne dla abonenta. A ponadto należy pamiętać, że dzwoniąc za granicę na polską komórkę płaci się stawkę normalną, jednak rozmówca, który taki telefon za granicą odbiera musi liczyć się z dużymi kosztami.
 • Internet
  W chwili obecnej najtańszym i prawdopodobnie najlepszym sposobem na tanie rozmowy międzynarodowe jest internet. Jeśli obie strony posiadają komputer i dostęp do internetu można bez żadnych ograniczeń i całkowicie za darmo rozmawiać za pomocą dostępnych komunikatorów internetowych. Najpopularniejszy z nich oferuje także możliwość dzwonienia na telefony stacjonarne i komórki, jednak w takim przypadku nalicza się już opłaty. Taki komunikator jest najlepszym wyjściem, gdy chce się prowadzić długie rozmowy. Dzięki niemu można bezpłatnie lub bardzo tanio telefonować za granicę bez żadnych ograniczeń czasowych.