Jak tuszować rzęsy? - wbrew pozorom to nie takie łatwe!

Aby prawidłowo tuszować rzęsy należy ich makijaż wykonywać właściwą techniką, a przed tym dokładnie rzęsy rozczesać oraz podkręcić przy pomocy zalotki.

Tuszowanie rzęs wydaje się banalną czynnością, do której potrzeba jedynie minimalnej wprawy. Jednakże od techniki tuszowania, jaką się wybierze, zależy końcowy efekt czyli wygląd rzęs. Każda bowiem kobieta chce, by makijaż rzęs odpowiednio podkreślił oko, powiększył je, nadał tajemniczości spojrzeniu, a twarzy wyrazu.

 

 

  • Techniki prawidłowego tuszowania rzęs

Pani wybierają spośród wielu marek i typów tuszy o rozmaitych właściwościach i przeznaczeniu, aby sprawić, by ich rzęsy wyglądały pięknie. Jednakże pomimo tego, że kosmetyk jest dobrej jakości, to nie osiągnie się wymarzonego efektu makijażu oczu bez odpowiedniej techniki malowania rzęs i odrobiny wprawy. Przede wszystkim należy na szczoteczkę nabrać kosmetyk tak, by nie było na niej grudek czy nadmiaru tuszu. Następnie trzeba przyłożyć szczoteczkę jak najbliżej nasady rzęs, mocno ją do nich przyciskając, by rzęsy znalazły się pomiędzy jej włosiem lub zębami grzebyczka. Jeśli rzęsy są gęste, wtedy pomaga lekkie naciągnięcie palcem powieki w kierunku skroni. Sprawi to, że szczoteczka dotrze do każdej rzęsy. By prawidłowo tuszować rzęsy, szczoteczkę należy od ich nasady ruchem zygzakowatym prowadzić coraz wyżej, a tuż przy końcówkach rzęs zdecydowanym ruchem ku górze zakończyć nakładanie kosmetyku. Ważne jest także, by kolejną warstwę tuszu do rzęs nie nakładać zaraz po nałożeniu poprzedniej. Trzeba poczekać kilka minut aż kosmetyk zaschnie i wtedy tuszować rzęsy kolejny raz.

 

  • Akcesoria pomagające dokładnie wytuszować rzęsy 

Zdarza się, że kosmetyk jest dobrej jakości, zaś szczoteczka dołączona do tuszu nie pozwala dokładnie lub wygodnie tuszować rzęs. Można w takim wypadku kupić w sklepie z akcesoriami kosmetycznymi szczoteczkę do makijażu rzęs o wybranym przez siebie kształcie i wielkości. Do tuszy pogrubiających poleca się szczoteczki o klasycznej budowie i kształcie czyli stożkowe z gęstym włosiem. Zaś dla tuszów, których zadaniem jest dokładnie rozdzielenie i rozczesanie rzęs oraz nie dopuszczenie do ich sklejenia, odpowiednie są szczoteczki z plastikowym włosiem lub w formie małych grzebyczków. Ponadto przed tuszowaniem rzęs warto je dokładnie rozczesać za pomocą plastikowego małego grzebienia do tego przeznaczonego. Można także użyć zalotki przed malowaniem rzęs. Sprawi to, że rzęsy będą mocno podkręcone, a makijaż oka efektowniejszy.