Jak ułożyć fryzurę typu banan?

Aby ułożyć fryzurę typu banan wystarczą podstawowe akcesoria fryzjerskie takie jak szpilka, lakier utrwalający i nabłyszczacz.

Ułożenie fryzury typu banan, zwany też kokiem francuskim, to prosta, elegancka i ponadczasowa fryzura, która sprawdzi się zarówno na służbowym przyjęciu, eleganckiej kolacji z ukochanym, a nawet podczas wigilijnej wieczerzy w domowym zaciszu.

 

 

  • Gładkie włosy to podstawa

Aby ułożyć fryzurę typu banan potrzeba przede wszystkim gładkich włosów sięgających minimum brody. Po umyciu należy dobrze nałożyć odżywkę, a następnie spłukać głowę chłodną wodą, co spowoduje zamknięcie łusek włosów i nada im zdrowy połysk. Na mokre kosmyki dobrze nałożyć piankę, która zwiększy objętość fryzury. Włosy skłonne do falowania należy wysuszyć naciągając na okrągłą szczotkę, kręconym przyda się prostownica, zaś proste powinno się suszyć pod włos, by nadać im objętości i lekkości. Proste, gładkie włosy będą idealnie nadawać się do ułożenia fryzury - banana. 

 

  • Dobrze wbita szpilka

Najłatwiej ułożyć fryzurę typu banan przy użyciu grzebienia z cienką, spiczastą rączką. Na początek należy odseparować kosmyki na wysokości ucha robiąc przedziałek w poprzek głowy. Przednia część utworzy grzywkę. Włosy na czubku zaczesuje się do tyłu. Dobrze je podtapirować od spodu, dzięki czemu nabiorą objętości. Tak przygotowane włosy należy skręcać z tyłu głowy formując rulon od karku. Zwinięte włosy chowa się w górnej części koka, w miejscu, od którego następnie rozpoczyna się wbijanie szpili. Mocne upięcie gwarantuje wbicie w koka 2 lub nawet 3 szpilek. 

 

  • Utrwalanie francuskiego koka

By nadać połysku gotowemu upięciu wystarczy nabłyszczacz, który można kupić w każdej drogerii, jednak by uzyskać oczekiwany efekt, należy nakładać go na włosy spryskane lakierem. Oryginalności nada fryzurze opaska, kwiat przypięty z boku głowy lub niewielkie spineczki - dżety wczepione na całej długości koka. Jeśli fryzura przeznaczona jest na bal sylwestrowy, wówczas można zaszaleć używając lakieru z brokatem. 

 

  • Alternatywny banan

Kok francuski przestanie być poważny, gdy zamiast jednego, z tyłu głowy powstaną 2 banany. Taka fryzura nie zawiedzie na mniej oficjalnym spotkaniu, dobrze będzie wyglądać również na głowie dziewczynki podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, rodzinnych świąt albo urodzin. Sposób wykonania jest równie prosty, wystarczy rozpocząć od podzielenia włosów z tyłu głowy przedziałkiem. Następnie z każdej części należy osobno ułożyć efektowną fryzurę - banan.