Jak urządzić nastrojową sypialnię?

Aby urządzić nastrojową sypialnię, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, ciepły kolor ścian, duże wygodne łóżko i pozbyć się niepotrzebnych, rozpraszających przedmiotów.

Najlepiej wypoczywa się w nastrojowej sypialni. Sypialnia to pokój odpoczynku, snu, miejsce regeneracji sił. Aby urządzić odpowiedni nastrój w sypialni, powinno się kierować głównie preferencjami i upodobaniami mieszkańców. Jest jednak wiele wskazówek, dzięki którym łatwiej jest przystosować pokój do spania i zbudować cudowny nastrój sypialni.

 

 

  • Oświetlenie oraz lokalizacja sypialni

Lokalizacja sypialni jest bardzo korzystna od strony północnej, ponieważ wpadające światło przez okno, daje poczucie lekkiego chłodu. Oświetlenie jest również bardzo istotnym elementem w sypialni. Ogromne znaczenie mają lampki nocne oraz podłogowe. Dają one ciepłe światło, które nadaje sypialni specyficzny nastrój. Jeżeli pokój jest przeznaczony dla dwóch osób, trzeba pamiętać, że każdy powinien mieć swoją lampkę nocną. Światło lampki nie powinno nikogo rozpraszać, dlatego nie może być one zbyt jasne. W dzisiejszych czasach stały się modne kinkiety.

 

  • Przestrzeń, rozmieszczenie mebli oraz kolory

Istotnym elementem do stworzenia nastrojowej sypialni jest odpowiednie rozmieszczenie mebli. Łóżko powinno stać z lewej strony okna. W pokoju musi być dużo przestrzeni, potrzebne meble to: toaletka dla kobiet, szafa, duże wygodne łóżko, dwie nocne szafki. Im mniej mebli tym lepiej. Kolory powinny być stonowane. Jedna ściana może być ciemna, inne jasne, Ważne jest, aby kolory dawały poczucie ciepła i uspokajały. DO sypialni, szczególnie nadają się odcienie zieleni, fioletu oraz błękitu. Po przebudzeniu, człowiek najczęściej patrzy najpierw na sufit, dlatego można go pomalować w ciepłym, jasnym kolorze. Ważne jest, aby wystrzegać się ciemnych kolorów, ponieważ działają
przygnębiająco.

 

  • Według zasad Feng Shui

Aby stworzyć nastrojową sypialnię, można odnieść się do zasad Feng Shui, które mówią nie tylko o tym, jakie oświetlenie wybrać oraz jaki kolor ścian, ale też o tym, że w sypialni bardzo ważny jest porządek. Zachowaniu wewnętrznej harmonii sprzyja porządek i czystość. Istotne jest, aby w pokoju sprzątać regularnie. Każda rzecz w sypialni musi mieć swoje miejsce, nie tylko na półkach, ale też w szafie. Porozrzucane rzeczy powodują złe samopoczucie i rozdrażnienie. Według Feng shui, aby sypialnia miała swój specyficzny nastrój, powinno się pozbyć pewnych rzeczy takich jak: telewizor, komputer, urządzenia elektroakustyczne. Zakłócają one powiem przepływ pozytywnej energii oraz powodują niepokój i depresję.