Jak uszyć kostium Myszki Minnie

Czerwony i biały materiał, brystol oraz podstawowe przybory do szycia wystarczą, by uszyć kostium Myszki Minnie na niezapomnianą zabawę dla swojego dziecka.

Podstawą udanego balu przebierańców jest odpowiedni strój. Dużą popularnością na maskaradach dla najmłodszych cieszą się stroje postaci z bajek. Możemy na przykład łatwo i niedrogo uszyć kostium Myszki Minnie, zapewniając dziecku wspaniałą zabawę.

 

 

  • Potrzebne materiały

Jeśli zamierzamy własnoręcznie uszyć cały kostium Myszki Minnie, potrzebujemy przede wszystkim dwóch materiałów- czerwonego i białego. Jeden wykorzystamy do uszycia bluzki, drugi potrzebny będzie na spódniczkę. Dla osób, które nie mają doświadczenia w szyciu, polecamy przygotować gotową czerwoną spódnicę oraz luźną białą bluzkę. Do ozdobienia i stworzenia dodatków potrzebujemy dwóch par czarnych rajstop kryjących, opaski, białego, czerwonego i czarnego brystolu oraz waty, Przygotować musimy także igłę i nitkę, mocny klej oraz czarną tasiemkę. Dobrym uzupełnieniem stroju będą chodaki.

 

  • Sukienka Minnie

Decydując się, by własnoręczne uszyć kostium Myszki Minnie najlepiej skorzystać z gotowych wykrojów spódniczki i bluzki. Można je znaleźć w Internecie wpisując w wyszukiwarce hasło "ubrania dziecięce wykroje". Kiedy znajdziemy już odpowiedni wzór należy zebrać dokładne wymiary dziecka. Wówczas odrysowujemy wybrany wzór na materiale. Po wycięciu odrysowanego wzoru należy zszyć go tak, by szew znajdował się z lewej strony. By spódniczka idealnie pasowała, dobrze wszyć do niej gumkę w pasie. Gdy mamy już gotową spódniczkę należy wyciąć z brystolu duże białe koła i naszyć je na nią. Następnie zszywamy obydwie części stroju tak, aby powstała dwukolorowa sukienka. Kolejno bierzemy jedną z par rajstop, odcinamy połowę i ciasno wypychamy ją watą. W ten sposób otrzymujemy ogon, który należy zszyć na końcu, a następnie przymocować do reszty stroju.

 

  • Łapki

Z czarnego brystolu wycinamy sześć pasków zaokrąglonych na końcach. Powinny mieć one długość około czterech centymetrów każdy. Naszywamy je po trzy na każdej rękawiczce, tak, aby kolejny pasek znajdował się w odległości centymetra od poprzedniego. Powinny się one znajdować mniej więcej na środku rękawiczki. Następnie wypychamy rękawiczki watą, w taki sposób, aby wydawały się dużo większe niż w rzeczywistości. Jednocześnie należy pamiętać, by wypchać je na tyle luźno, żeby dziecko mogło je bez problemu włożyć. Końcówki rękawiczek pozostawiamy niewypełnione. W tym miejscu przewiązujemy rękawiczki czarną tasiemką.

 

  • Uszy i kokarda

Z czarnego brystolu wycinamy duże uszy i przyklejamy je do opaski przeciągając kawałek brystolu pod opaską i przyklejając go z tyłu do ucha. Z czerwonego brystolu wycinamy dwa duże trójkąty i koło. Na środku opaski przyklejamy koło, pod jego brzegi z dwóch stron podklejamy czubki trójkątów tak, by powstała kokarda. Powinna znajdować się ona pomiędzy uszami.

Do uszytego stroju Myszki Minnie ubieramy dziecku czarne rajstopy i chodaki. Całość możemy podkreślić odpowiednim makijażem.