Jak utrzymać dobre relacje z teściową?

Relacje z teściową można budować na różne sposoby, lecz nic nie zastąpi czasu spędzonego razem, co umożliwi wytworzenie więzi o charakterze emocjonalnym.

Dla niemal każdego mężczyzny matka jest osobą najważniejszą w jego hierarchii. Biorąc pod uwagę, jak ważną postacią jest ona w jego życiu, partnerka powinna spróbować nawiązać bliższe relacje z teściową, co w znacznym stopniu pozwoli uniknąć części konfliktów, które jak pokazują liczne przykłady oparte są na stereotypowym podejściu do tej kwestii. To samo dotyczy sytuacji odwrotnych. Dla kobiet matka jest często ich najlepszą przyjaciółką, co z kolei powinien uszanować mężczyzna.

Budowanie relacji z teściową u podstaw

Relacje z teściową powinny być budowane już na początku znajomości. Pierwsze nieporozumienia mogą się odbijać negatywnym echem na dalszych stosunkach osób w będących w związku, przy czym wszelkie niejasności dobrze jest wyjaśniać od razu. Najważniejszą kwestią, o jakiej powinni pamiętać partnerzy jest nieutrudnianie tej drugiej osobie kontaktów z rodziną. Jeśli partner ma ochotę spędzić weekend z rodzicami, to od czasu do czasu warto mu to umożliwić. Dobry syn bądź synowa muszą także pamiętać o darzeniu teściowej należytym jej szacunkiem. W żadnym wypadku nie można jej obwiniać za złe wychowanie dziecka, które w określonych sytuacjach nie potrafi sobie poradzić z jakimś zadaniem. Może to znacznie utrudnić wzajemne relacje i doprowadzać do niepotrzebnych scysji pomiędzy obiema stronami.

Nawiązywanie więzi z teściową

Nawiązanie dobrych relacji z teściową zaowocuje poprawą sytuacji zawrówno w związku, jak także przyczyni się do ogólnego polepszenia stosunków rodzinnych. Taka relacja jest niezwykle cenna i wartościowa. Syn bądź synowa powinni postarać się raz na jakiś czas spędzić parę chwil sam na sam z teściową. Być może dzięki temu obie strony odkryją jak wiele ich łączy. W przypadku mężczyzn można zaryzykować pasje do sportu, a w przypadku kobiet - do gotowania bądź zakupów. Oczywiście są to tylko przykłady wspólnych zainteresowań, które mogą być zupełnie inne od tych wymienionych. Dla pogłębienia relacji można spróbować zaaranżować spotkanie w jakimś neutralnym otoczeniu. Z pewnością pomoże to zbudować prawidłowe relacje z teściową. Pomiędzy obiema stronami powinna zaistnieć więź emocjonalna, która niekiedy budowana jest samoistnie, na zasadzie wzajemniej sympatii, jednak warto jest o tę więź dbać. Regularne odwiedziny i grzecznościowe wymiany zdań, które stanowią świetny początek znajomości pomogą w podtrzymaniu dobrych relacji z teściową.