Jak utworzyć rozmowę konferencyjną

Postęp technologiczny oraz coraz większa ilość elektronicznych możliwości pozwala nam utworzyć rozmowę konferencyjną, która znacznie ułatwia komunikację bez względu na odległość.

Tworzenie rozmów konferencyjnych jest przydatną umiejętnością nie tylko dla statystycznych użytkowników, ale przede wszystkim dla biznesmenów i przedsiębiorców, których praca wymaga szybkiej komunikacji i przeprowadzania większości interesów w trybie on – line. Internet oferuje nieograniczone możliwości uśmiechając się do zwolenników pisania, a także tych gustujących w rozmowach ‘face to face’.

 

 

  • Tworzenie rozmowy konferencyjnej w komunikatorze

Obecnie najpopularniejszym z komunikatorów on-line jest gadu - gadu, który nie pozostawia konkurencji najmniejszych szans. Większość użytkowników rozpoczynających przygodę w sieci korzystało z tego innowacyjnego programu. Nic dziwnego, gadu – gadu zachwyca swoją prostotą i niezawodnością, wciąż ulepszając swój rozsławiony produkt. Czytając fora i problemy użytkowników, często większość z nich nie wie jak utworzyć rozmowę konferencyjną. Pierwszym krokiem jest pobranie ze strony producenta najnowszej wersji komunikatora i zainstalowanie go na swoim komputerze. Następnie należy zalogować się lub zarejestrować, jeżeli nie posiadamy jeszcze własnego numeru. Kiedy mamy już ten etap za sobą, kolejnym krokiem jest dodanie znajomych do swojej listy kontaktów. Jeżeli pojawi się na niej kilka numerów możemy utworzyć rozmowę konferencyjną. W tym celu przytrzymujemy klawisz Ctrl i zaznaczamy osoby, z którymi chcemy ‘pogadać’. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na dowolnej z wybranych osób i wybieramy opcję ‘napisz’. Choć na rynku pojawiały się konkurencyjne produkty takie jak komunikator tlen czy google tools to wieloletnie zaufanie do gadu – gadu okazuje się bezcenne w pozyskiwaniu coraz większej ilości użytkowników.

 

  • Czat na portalach społecznościowych 

Opcji tworzenia rozmów konferencyjnych nie mogło zabraknąć na popularnym facebooku. Do tego jednak niezbędne jest utworzenie grupy, dostępne w lewym górnym rogu strony głównej portalu. Wybieramy znajomych a następnie czekamy na akceptację z ich strony. Następnie wybierając grupę możemy utworzyć rozmowę konferencyjną z wszystkimi jej członkami. W tym celu wystarczy jedynie kliknąć zakładkę ‘porozmawiaj na czacie z grupą’. Podobną opcję znajdą fani portalu nasza – klasa, jednakże na chwilę obecną to właśnie facebook przeżywa okres ekspresowego rozwoju, a jego użytkownicy w niedalekiej przyszłości mogą doczekać się nawet rozmów wideo.

 

  • Tworzenie rozmowy konferencyjnej w formie wideo

W tej kwestii bezkonkurencyjny pozostaje od wielu lat program skype. Swoim użytkownikom zapewnia wysokiej jakości rozmowy wideo bez względu na dzielącą ich odległość. Aby skorzystać z tych opcji należy pobrać najnowszą wersję programu, która jest dostępna nieodpłatnie na stronie producenta. Następnie należy przejść proces rejestracji, zalogować się i dodać swoich znajomych. U góry okna programu znajdziemy zakładkę ‘rozmowa’, a po jej wybraniu klikamy na ‘utwórz rozmowę konferencyjną’. Pojawia się okno, w którym wybieramy uczestników, których może być aż 25. Klikamy na przycisk start i rozpoczynamy wideokonferencję.