Jak używać darmowej nawigacji w komórce

Aby używać darmowej nawigacji w komórce nie trzeba być wybitnym specjalistą z zakresu nowinek technologicznych, albowiem wystarczy poznać proste zasady posługiwania się tą aplikacją.

Nie każdy telefon komórkowy obsługuje programy takie jak nawigacja, ale jeśli już trafimy na odpowiedni model telefonu z aplikacją GPS warto go jak najlepiej wykorzystać, nawet jeżeli nie planujemy dalszych podróży w bliższej przyszłości. Jak używać darmowej nawigacji w komórce, aby nie ponieść ukrytych kosztów i trafić zawsze idealnie do celu?

 

 

  • Przygotuj swój telefon

Wiele firm produkujących telefony komórkowe w swojej ofercie ma modele z już wbudowaną nawigacją lub z możliwością legalnego pobrania ze strony producenta oprogramowania, które umożliwi korzystanie z odbiornika GPS w telefonie. Zwykle, aby to sprawdzić należy wejść na stronę producenta naszego telefonu komórkowego i wybrać aplikację, która nas interesuje. Pobrać i zainstalować nawigację można korzystając z połączenia z Internetem z telefonu komórkowego lub na komputerze przy czym pobierając aplikację za pomocą komputera należy plik instalacyjny wysłać na przykład poprzez kabel USB do telefonu, na którym ma być umieszczona nawigacja. Używać darmowej nawigacji w komórce można praktycznie po jej zainstalowaniu na telefonie. Jednak sama nawigacja nie posłuży do wielu celów potrzebne są jeszcze aktualne mapy, które również można pobrać ze strony producenta danej marki telefonu komórkowego. Mapy są darmowe i można tutaj wybierać spośród wszystkich państw na świecie, w których działa GPS. Po pobraniu map można już cieszyć się z użytecznej i funkcjonalnej nawigacji w komórce.

 

  • Jak poprawnie ustawić nawigację?

Żeby używać darmowej nawigacji w komórce telefon musi mieć połączenie z siecią internetową. Nie zawsze jest to płatne połączenie, ale niekiedy wymaga dokupienia pakietu Internetu, aby koszty nie zniechęciły do używania nawigacji potencjalnego użytkownika. Sama nawigacja jak i mapy są zupełnie darmowe na zawsze. Mając już dostęp do połączenia z Internetem w telefonie można zacząć używać darmowej nawigacji w komórce. Pierwszym krokiem po uruchomieniu nawigacji jest ustalenie trasy jaką mamy zamiar podążać. Trasy mogą być podzielone na wariant dla turystów pieszych, rowerzystów lub kierowców. Odpowiedni wybór trasy i punktów docelowych to podstawa w dotarciu do celu. Zazwyczaj uruchamiając nawigację pokazują się elementy aplikacji takie jak „Wybierz trasę”, „Podaj punkt docelowy” czy „Znajdź najszybszą trasę z punktu A do punktu B”. Chcąc ustawić trasę trzeba wpisać w te miejsca odpowiednie dane takie jak adres punktu, z którego wyruszamy oraz adres punktu docelowego, a czasami także preferowane punkty, przez które ma prowadzić trasa. Można również wybrać preferowaną trasę, najkrótszą drogę czy taką, która omija roboty drogowe. Możliwości w klasycznych nawigacjach dla telefonów komórkowych jest wiele trzeba tylko wybrać odpowiednie opcje. Dopiero wybierając takie opcje można swobodnie używać darmowej nawigacji w komórce.