Jak używać komórki jako kamery internetowej

Użycie komórki jako kamery internetowej będzie możliwe przy użyciu odpowiedniego oprogramowania, jakim jest przykładowo SmartCam.

Stały rozwój technologiczny i próby efektywnego wykorzystywania dostępnych środków to obecnie jeden z czołowych problemów współczesnego społeczeństwa. Czasem jednak kłopot - wynikły z próby zaadaptowania środków pozornie nieprzydatnych do realizacji celu - nie jest trudny do rozwiązania, a ciekawe efekty osiągnąć można przy pomocy niewielkiego nakładu pracy i kosztów. By rozmawiać przez internet twarzą w twarz, wcale nie musisz kupować zaawansowanego i często drogiego sprzętu zapewniającego dobrą jakość przekazu, wszak można użyć komórki jako kamery internetowej.

Czego potrzebujemy?
By użyć komórki jako kamery internetowej nie potrzeba wiele. Podstawę stanowią odrobina wolnego czasu, trochę cierpliwości i - przede wszystkim - dobre chęci. Adaptacja komórki do tak zaawansowanych działań nie wymaga wcale wielkich umiejętności i biegłej znajomości obsługi komputera, na dobrą sprawę wystarczą podstawowe umiejętności pod postacią obsługi klawiatury i myszki. Użycie komórki jako kamery internetowej to znakomita opcja przede wszystkim dla posiadaczy starszych komputerów, nie mających wbudowanej kamery. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pełnowartościową kamerę zrobić z telefonu. Jest to przydatne także dlatego, że nowoczesne komórki dysponują zazwyczaj wysoką rozdzielczością przekazu video, niejednokrotnie znacznie lepszą, aniżeli montowane w laptopach kamery, w związku z czym, opcja ta może być przydatna także dla posiadaczy bardziej zaawansowanego sprzętu. Poza kwestiami abstrakcyjnymi - wspomniane czas i chęci - niezbędne będzie także podłączenie do internetu, bez którego nie zdobędziemy odpowiedniego oprogramowania, koniecznego, by użyć komórki jako kamery internetowej.

Jak to zrobić?
Najpierw musimy wyszukać w sieci odpowiednie oprogramowanie. Pierwszym krokiem będzie odnalezienie stosownej aplikacji, która wspomoże nasz telefon - najstosowniejsza wydaje się w tym calu aplikacja SmartCam, idealna podstawa, by użyć komórki jako kamery internetowej. Po pobraniu odpowiedniej wersji programu (dostosowanej do naszego telefonu) przenosimy ją na telefon (pomocny może okazać się kabel bądź Bluetooch). Na komórce uruchamiamy ową aplikację i postępujemy zgodnie z poleceniami pojawiającymi się na ekranie. Następnie wracamy do komputera i odnajdujemy aplikację SmartCam, tym razem dostosowaną do komputera (wskazówka: aplikacje komórkowe charakteryzują się formatem .jar, a komputerowe .exe). Uruchamiamy aplikację, postępujemy zgodnie z poleceniami na ekranie i instalujemy program, który pomoże nam użyć komórki jako kamery internetowej. Następnie uruchamiamy zainstalowane wcześniej oprogramowanie zarówno na komórce, jak i na komputerze, postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się kolejno na ekranach, przeprowadzając tym samym odpowiednią konfigurację połączenia i już po chwili możemy się cieszyć adaptacją naszego telefonu do przekazywania obrazu video w rozmowie prowadzonej przez internet. Kilka chwil pozwoliło nam zaoszczędzić pieniądze wydane na dodatkowy sprzęt, dzięki czemu od teraz możemy z radością używać naszej komórki jako kamery internetowej.