Jak wybrać damskie spodnie na motor

Wybierając damskie spodnie na motor przede wszystkim warto brać pod uwagę ich walory ochronne i to czy są w stanie zapewnić komfort jazdy; na koniec to, jak się prezentują podczas jazdy.

Jako, iż coraz więcej przedstawicielek płci pieknej wybiera zamiast dużych i topornych samochodów, szybkie i zwinne motory jako środek lokomocji, również producenci specjalistycznej odzieży zaczeli starać się dopasować swoja ofertę to tej nowej, jakże wymagającej grupy klientek. Wybór w sklepach robi sie coraz szerszy ale nie wszystko, co oferują nam sprzedawcy spełni nasze oczekiwania. 

 

 

  • Wybór tkaniny
    Wybierając damskie spodnie na motor trzeba przede wszystkim ustalić czy mają być skórzane czy tekstylne. Poza względami estetycznymi kierować się należy przewidywanymi warunkami atmosferycznymi. Na ciepłe miesiące wiosny i lata śmiało można polecić spodnie z tkaniny, na przykład jeansy. Są bardziej przewiewne i mniej krępują ruchy kierowcy. Jeśli wybieramy się na przejażdżke w trakcie miesiący jesiennych czy zimowych, zdecydowanie lepiej wybrać wersją skórzaną. Może to być również skóra ekologiczna, która jest bardzo wygodna i dobrze wygląda. Takie odzienie dobrze chroni przed zimnem, wiatrem i deszczem. Popularne są również spodnie z tkanin nieprzemakalnych, charakteryzujące się bardzo wysoką jakością. Uszyte z takiej tkaniny mają dodatkowo wzmacniane, podklejane szwy, co zapobiega dostawaniu się wody do spodni i rozdarciu. Choć ich ceny nie należą do najniższych, zdecydowanie nie warto oszczędzać. Bezpieczeństwo i komfort jazdy są najważniejsze.
  • Element ochrony
    Dobre damskie spodnie na motor charakteryzują się zwykle odpowiednim krojem, który zapewnia komfort podczas jazdy i pozwala kobiecie czuć się wygodnie. Spodnie mają także za zadanie ochronić najbardziej narażone na urazy miejsca, czyli kolana i miednicę. Na kolanach montuje się ochraniacze CE, zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej. Najlepiej jeśli istnieje możliwość regulacji ich wysokości, pozwala to dopasować spodnie do każdego wzrostu. Dobrym rozwiązaniem są w tym przypadku rzepy. Na biodrach umieszcza się protektory, również regulowane, mogą być piankowe, wygodne i bezpieczne. Dodatkową ochronę może stanowić wszyta od wewnątrz na wysokości ud specjalna powłoka z kewlaru. Kewlar to bardzo wytrzymały i lekki materiał używany do wyrobu na przykład kasków motocyklowych. Powstaje przez zespojenie żywicą epoksydową włókien szklanych ułożonych w siatkę. 
  • Niezbędne dodatki
    Najlepsze damskie spodnie na motor posiadają również istotne dodatki w postaci elementów odblaskowych naszytych w widocznych miejscach i zamek, do którego można przypiąć odpowiednią kurtkę i stworzyć w ten sposób kombinezon. Spodnie tekstylne zwykle nie są ściśle dopasowane do ciała. W tym wypadku bardzo praktyczne będą paski pod kolanami i na końcach nogawek, które zapobiegną łopotaniu podczas jazdy i dostawaniu się zimnego powietrza pod spodnie. W ciepłe dni doskonale sprawdzą się otwory wentylacyjne na wysokości łydek. Jeszcze dobrze zapinane kieszenie i można ruszać w drogę.