Jak wybrać najlepszą komórkę dla studenta

Poza podstawowymi funkcjami telefonu student potrzebuje także innych, które zdecydowanie ułatwią mu funkcjonowanie w życiu studenckim – zarówno w tym towarzyskim jak i naukowym. Aby wybrać najlepszą komórkę dla studenta należy odnaleźć telefon nie tylko z odpowiednimi opcjami ale także z odpowiednim wyglądem.

Każdy młody człowiek zaczynający nowy etap w swoim życiu, jakim jest rozpoczęcie nauki na uniwersytecie bądź szkole wyższej, potrzebuje poza podstawowymi potrzebami także możliwości kontaktu z równieśnikami i rodzicami. Jeżeli chcemy wybrać najlepszą komórkę dla studenta, musimy wybrać coś,co nie spełnia jedynie podstawowych opcji telefonu, lecz musi być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Te dwa warunki można spełnić dobierając telefon z odpowiednimi funkcjami, takimi jak: dobry aparat fotograficzny, wytrzymała bateria, a także dostęp do internetu.

 

 

  • Praktyczność

Chcąc wybrać najlepszą komórkę dla studenta pod względem praktycznym, należy poszukać ofert telefonów z prostą obsługą, by nie utrudnić dodatkowo i tak ciężkiego życia studenckiego. Oprócz tego telefon komórkowy musi dobrze wyglądać. Na początku oczywiście pojawia się problem ceny. Po ustaleniu kwoty jaką chcemy wydać na tego typu zakup należy ustalić cele jakie telefon powinien spełnić. Pamiętajmy tu głównie o dużej wytrzymałości baterii. Jest to szczególnie przydatne dla studenta – zabieganego i zajętego nauką lub życiem towarzyskim. Dobrze jeżeli komórka jest także wytrzymała na upadki i ma niewielkie rozmiary,by służyć w każdej sytuacji.

 

  • Przydatne funkcje

Najbardziej przydatną funkcją jest aparat fotograficzny w telefonie. Jeżeli jest naprawdę dobrej jakości, bardzo często robiąc zdjęcie potrzebnego tekstu, student może zastąpić kosztowne kserowanie. Aparat 3,2Mpix jest już wystarczający do robienia zdjęć kartkom, tekstom, fragmentom książek. Jeżeli mowa o książkach, warto też przed zakupem dowiedzieć się, czy komórka posiada funkcję odczytu plików zapisanych w formacie pdf. Jest to format ,w którym często zapisywane są artykuły teksty i właśnie książki. Dzięki takiej opcji student może mieć potrzebną książkę cały czas w telefonie,co przydatne jest nie tylko na zajęciach ale szczególnie na egzaminie. Jak wszyscy młodzi ludzie, także studenci słuchają bardzo dużo muzyki. Z tego względu warto również by telefon był jednocześnie dobrym odtwarzaczem. Dostęp do internetu w komórce także znacznie ułatwi życie.

 

  • Modele telefonów

Aby wybrać najlepszą komórkę dla studenta musimy pamiętać nie tylko o tym,by telefon był praktyczny, funkcjonalny ale także by odpowiednio wyglądał. Bardzo polecaną komórką jest Nokia 5800 xpress Music, która jest idealnym odtwarzaczem muzyki, jest bardzo łatwa w obsłudze, odporna na wszelkie wypadki a przede wszystkim – naprawdę dobrze wygląda. Podobną opcją jest także funkcjonalny Samsung Omnia: łatwa obsługa, wytrzymałość, dobry wygląd a przede wszystkim aparat 5Mpix. Ceny tychże telefonów wahają się pomiędzy 200 a 500 złotych. Jednak na pewno warto zainwestować, gdyż praktyczny i funkcjonalny telefon może zastąpić wiele płatnych opcji życia studenckiego jak na przykład ksero czy dostęp do internetu.