Jak wybrać najlepszy program giełdowy?

Chęć bycia udziałowcem dużych korporacji jest dzisiaj powszechna, ale niewielu graczy wie, jak dobrać najlepszy wspomagający program giełdowy.

Dla każdego szanującego się gracza giełdowego, a także maklera, program kierujący, który początkujących wprowadzi w świat akcji i obligacji, to absolutna podstawa. Krótki poradnik, jak najlepiej dobrać programy giełdowe, które zapewnią nam duże i - przede wszystkim - szybkie pieniądze. Jak wybierać? Czym się kierować?

Pierwsze kroki
Należy zacząć od treningu silnej woli, a powie to każdy, kto już od dłuższego czasu bawi się na "placu zabaw dla inteligentnych", jakim jest giełda. Istotnym aspektem gry na giełdzie jest samozaparcie i opanowanie. Tego nie zrobi za gracza żaden, choćby i najlepszy program giełdowy. Niestety prawda jest brutalna - młodzi i niedoświadczeni gracze bardzo często pokładają całą swoją nadzieję w programach giełdowych, które, niestety, są tylko programami i mają zbudowany stały schemat działania, nie przewidują jednak sytuacji nietypowych, kryzysowych lub giełdowych anomalii.

Ryzyko, z jakim należy się liczyć
Programów giełdowych jest na chwilę obecną całkiem sporo na polskim i światowym rynku. Prawdą jest, że dobór takiego programu powinien opierać się (najlepiej) na osobistych doświadczeniach gracza, który z tych programów giełdowych chce korzystać. Do wyboru są dwie podstawowe opcje, jeśli gracz chce używać do swoich działań komputera: Internet (dokładniej określone strony) lub programy giełdowe, które ściągnąć można albo za darmo, albo za opłatą. Fałszywy jest stereotyp, że darmowe programy giełdowe są niepewne, często hackowane lub po prostu beznadziejne. Wystarczy zastanowić się, ile w historii było przypadków, że płatny program był dziełem wyłudzaczy pieniędzy.

Jak wybrać najlepszy program giełdowy?
Najlepiej oprzeć się na własnym doświadczeniu lub doświadczeniu innych, zaufanych graczy, którzy programów giełdowych używali lub nadal używają. Z pewnością znajdzie się wielu popleczników takiego rozwiązania, ale każdy medal ma dwie strony, czyli przeciwników też będzie sporo. Gdyby zajrzeć na pierwsze z brzegu forum internetowe, zobaczyć można często pojawiające się takie tytuły programów giełdowych jak Amibroker lub Fibotrader. To typowi przedstawiciele grupy darmowych programów giełdowych do ściągnięcia. Z drugiej strony, jeśli wolimy nie obciążać naszego komputera dodatkowymi megabajtami związanymi ze ściągnięciem programu giełdowego, możliwa jest gra na giełdzie przez strony internetowe. Jednymi z bardziej polecanych są strony, takie jak www.stooq.pl oraz www.stockassistant.pl. Wybór odpowiednich programów giełdowych to kwestia indywidualna, jednym bardziej spodoba się gra przez ściągnięty z Internetu program, a innym z kolei - używanie Sieci globalnej.