Jak wybrać odpowiedni zabieg w SPA

Wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru właściwego zabiegu w SPA rozwieje fachowa porada terapeuty, jak również określenie najpilniejszych potrzeb skóry i całego organizmu.

Wcielić się w postać Kleopatry i zażyć kąpieli w mleku to marzenie niejednej kobiety po całym dniu pracy. Ośrodki wellness i SPA wyszły temu życzeniu naprzeciw. Dziś każda z nas może stać się Kleopatrą, a do wyboru jest nie tylko kąpiel w mleku, ale także kąpiel w algach morskich albo masaż gorącymi kamieniami.

 

 

  • Masaż czekoladą czy kąpiel w błocie?

Ośrodki SPA posiadają bardzo bogatą ofertę zabiegów. Nazwa każdego z nich brzmi atrakcyjnie i zmysłowo. Czasem więc więcej czasu zajmuje podjęcie decyzji, na który zabieg w SPA się zdecydować niż samo czerpanie z niego przyjemności. Ważne jest uświadomienie sobie priorytetów potrzeb skóry oraz własnych oczekiwań. Na przykład panie, które wybierają się na ważną uroczystość i zależy im na pięknym dekolcie z zadbaną, gładką skórą powinny skorzystać z zabiegu intensywnie pielęgnującego. Może to być kąpiel w wodzie z algami morskimi lub w specjalnie przygotowanym, bogatym w minerały błocie. Po takim zabiegu skóra jest niezwykle gładka, nawilżona i odżywiona. Nabiera także zdroweko kolorytu. Ważne jest również uwzlędnienie potrzeb całego organizmu, który może na przykład domagać się odpoczynku, relaksu, rozluźnienia mięśni. W tym wypadku zbawienny jest inny zabieg w SPA - aromaterapia w połączeniu z masażem relaksującym. Dodatkowo woń olejków eterycznych korzystnie wpływa na psychikę.

 

  • Dla kogo thallassoterapia?

Dla osób pragnących usprawnić krążenie krwi albo też chcących pozbyć się cellulitu świetnym rozwiązaniem jest thallassoterapia albo drenaż limfatyczny.
Thessaloterapia to ciąg naprzemiennych natrysków ciepłą i zimną wodą zawierającą morskie minerały. Natomiast drenaż limfatyczny polega na powolnym masowaniu, mającym na celu ulepszenie krążenia limfy. Panie, które zdecydują się na taki zabieg w SPA, powinny pamietać, iż widoczne efekty przynosi cała seria terapii.
Jeśli pojawiają się problemy z podjęciem decyzji jak wybrać odpowiedni zabieg w SPA dobrze jest skorzystać z porady specjalisty. W każdym ośrodku zdrowia i urody oferującym usługi SPA do dyspozycji jest terapeuta, który służy fachową wiedzą i pomoże wybrać zabieg w SPA.
Przed zdecydowaniem się na konkretną usługę należy również wziąć pod uwagę przeciwwskazania. Na przykład z drenażu limfatycznego nie powinny korzystać osoby, które mają delikatną, naczynkową skórę lub akurat przechodzą stan zapalny.