Jak wybrać tusz do rzęs?

Warto wybrać tusz do rzęs pod kątem tego, w jakich okolicznościach będzie używany, a przede wszystkim należy jego właściwości dobrać do swoich potrzeb.

Długie i gęste rzęsy to marzenie większości kobiet. Jeśli natura nie obdarzyła ich firaną pięknych rzęs, na pomoc przychodzi niezbędny kosmetyk - tusz do rzęs. Żeby efekt jego użycia był zadowalający ważne jest, aby wybrać tusz do rzęs spełniający wszystkie wymagania.

 

 

  • Dobieranie tuszu do rzęs do rodzaju rzęs

Na rynku istnieje wiele typów tego kosmetyku, dlatego aby wybrać tusz do rzęs, który spełni oczekiwania kupującego należy zapoznać się z właściwościami danego kosmetyku. Dla cienkich, rzadkich rzęs idealny będzie tusz, który je pogrubi, otaczając wokół warstwą kosmetyku, w którego skład wchodzi często keratyna lub kolagen. Pogrubiający tusz do rzęs nie jest polecany przy gęstych rzęsach, gdyż może je posklejać. Dla posiadaczek takich rzęs doskonały będzie zaś tusz, którego szczoteczka jest w formie grzebyka. Taki kształt zapobiega nabieraniu na aplikator zbyt dużej ilości kosmetyku i dokładnie rozczesuje rzęsy, dzięki czemu są idealnie rozdzielone. Kobietom marzącym o długich rzęsach przyda się wydłużający tusz, najlepiej dodatkowo podkręcający. Kosmetyk o takich właściwościach sprawia, że oko wydaje się większe.

 

  • Wybór tuszu do rzęs do zadań specjalnych

Jeśli oczy są wrażliwe, cierpi się na alergię bądź nosi szkła kontaktowe, konieczny jest wybór tuszu do rzęs, w którego składzie znajduje się kojący podrażnienia panthenol. Alergikom nie poleca się tuszy, które zawierają środki zapachowe, gdyż mogą one uczulać. Specjalne tusze dla wrażliwych oczu można zmywać samą wodą. Jeśli chce się wybrać tusz do rzęs o maksymalnej trwałości w każdych warunkach - warto kupić wodoodporny kosmetyk. Sprawi on, że nawet na basenie, w deszczu i wilgoci rzęsy będą idealnie podkreślone, a kosmetyk z nich nie spłynie, tworząc wyjątkowo nieestetyczne smugi. Do zmywania takiego tuszu potrzeba specjalnych płynów lub mleczek do demakijażu. W przypadku, gdy tusz będzie używany w wyjątkowych okolicznościach, takich jak świętowanie sylwestra czy wesele, warto pokusić się o wybranie tuszu do rzęs w radosnych kolorach, na przykład granatu, zieleni, a nawet czerwieni. Taki tusz nie nadaje się raczej do używania na co dzień, a szczególnie do pracy, zaś doskonale sprawdza się na rozmaite, nieoficjalne imprezy.