Jak wykonać manicure japoński

Aby wykonać manicure japoński wystarczy wetrzeć w paznokcie specjalnymi polerkami, pastę P.Shine, a następnie zabezpieczyć paznokcie specjalnym pudrem

Coraz większą popularność zdobywa sposób dbania o paznokcie zwany manikiurem japońskim. Tenże rodzaj manikiuru jednocześnie upiększa, utwardza i odżywia słabą płytkę paznokcia. Jest on wykonywany w wielu profesjonalnych salonach kosmetycznych ale z łatwością wykonasz go również w domu, gdyż nie jest skomplikowany.

 

 

 • Specyfika metody P.Shine
  Manikiur japoński, czyli inaczej metoda P.Shine (oznacza: błyszczeć), polega na wprowadzeniu w płytkę paznokcia substancji, które skutecznie wzmacniają i nadają zdrowy wygląd paznokciom. Poprzez wcieranie oraz polerowanie specjalnymi polerkami, w paznokieć są wmasowywane pasta i puder, które zawierają dobroczynne dla paznokci składniki odżywcze i wzmacniające. Wykonanie manikiuru japońskiego trwa od 30 do 60 minut, zaś jego koszt w profesjonalnych salonach kosmetycznych waha się w granicach 40 - 60 złotych. Manikiur utrzymuje w doskonałej kondycji paznokcie przez dwa, a nawet trzy tygodnie, a potem należy powtórzyć zabieg.
 • Niezbędne akcesoria
  Narzędzia potrzebne, aby wykonać manikiur japoński to przede wszystkim odżywcza pasta, zwana pastą P.Shine oraz puder. Kolejnymi niezbędnymi akcesoriami są specjalne polerki, które służą do aplikacji pasty i pudru. Są to dwie polerki wykonane ze skóry jelenia w kolorach zielonym oraz różowym. Niezbędne, by wykonać manicure japoński, są również szpatułka z plastiku oraz dwustronny pilniczek do zmatowienia i skrócenia paznokcia. Należy pamiętać, że użycie zamienników specjalnych narzędzi do wykonania manicure japońskiego, wiąże się ze znacznie gorszym efektem zabiegu. Zestaw potrzebnych akcesoriów można nabyć za około 150 do 300 złotych i wykonywać manicure japoński samodzielnie w domu. 
 • Sposób wykonania
  Wykonywanie manicure japońskiego polega głównie na wmasowywaniu w płytkę paznokcia, bogatej w aktywne składniki pasty P.Shine, a następnie specjalnego pudru. Pasta odżywia paznokieć, zaś puder pozwala na lepsze wniknięcie w płytkę paznokciową odżywczych składników pasty. Najpierw konieczne jest wycięcie lub odsunięcie skórek wokół paznokci przy pomocy szpatułki. Następnie należy skrócić i zmatowić dwustronnym pilnikiem paznokieć. Kolejny krok to wmasowanie ruchami tartymi pasty P.Shine w płytkę paznokciową, przy użyciu zielonej polerki. Na koniec konieczne jest wtarcie w paznokieć pudru za pomocą różowej polerki. W trakcie wykonywania zabiegu można wykorzystać plastikową szpatułkę do nabierania pasty i pudru.
 • Zalety manicure japońskiego
  Dobroczynne substancje, występujące w paście używanej, by wykonać manikiur japoński, to witamina A + E, pyłek pszczeli, krzemionka z morza japońskiego oraz keratyna. Składniki te skutecznie utwardzają oraz odżywiają słabe, łamliwe, rozdwajające się i kruche paznokcie. Energiczne wcieranie pasty P.Shine w paznokcie wzbogaca je w cenne witaminy, wspomaga ich wzrost, ale również znacznie poprawia krążenie krwi. Efektem jest błyszcząca, delikatnie różowa i twardsza płytka paznokcia. Manicure japoński nadaje się zarówno dla pań, jak i panów, gdyż jego efekty są niezwykle naturalne.