Jak wykonać unikalne dekoracje komunijne?

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowa chwila dla dziecka. Aby podkreślić powagę tej uroczystości, warto zadbać o odpowiednie dekoracje komunijne.

Piękne dekoracje komunijne to najlepszy prezent, jaki możesz podarować dziecku pierwszokomunijnemu. Zadbaj o odpowiednią stonowaną kolorystykę, która znajdzie swoje odzwierciedlenie na komunijnym stole. Przyozdób krzesło dla dziecka i pamiętaj o szczegółach, które świadczą o Twoim zaangażowaniu w przygotowanie tej ważnej uroczystości.

Stół komunijny
Stół to jedno z najważniejszych miejsc podczas trwania przyjęcia komunijnego. Rozłóżmy na nim elegancki biały obrus i dopiero na nim ustawmy odpowiednie dekoracje komunijne. Aby było oryginalnie i nieszablonowo, świece możemy włożyć do ładnego szklanego naczynia. Na jego dnie mogą się znajdować ozdobne kamyczki, a wokół świec niech pływają płatki róży. Również serwetki złóżmy w fantazyjny sposób. Pomysłów na ich złożenie jest wiele, to mogą być na przykład serwetki przypominające koszule lub sukienki, w zależności od tego czy przyjęcie komunijne jest organizowane dla dziewczynki czy dla chłopca. Wybierzmy serwetki, które kolorystycznie będą pasowały do pozostałych dekoracji. Elegancko będą wyglądały serwetki materiałowe, ale te papierowe - odpowiednio dobrane - również mogą prezentować się wytwornie. Subtelnym uzupełnieniem będą rozsypane na stole płatki róż. Możemy użyć też innych drobnych kwiatuszków. Najważniejsze, aby nasze dekoracje komunijne zachowały umiar i klasę. To nie urodziny dziecka, ale poważna uroczystość, więc nie przesadzajmy z kolorami. Pozostańmy przy białym i różowym, jeśli to przyjęcie dziewczynki pierwszokomunijnej. Dla chłopca możemy postarać się o niebieskie róże, zamiast różowych. Płatki róż rozłóżmy na stole w ostatniej chwili, aby jak najdłużej zachowały swoją świeżość.

Pozostałe dekoracje
Jeśli chcemy, aby dziecko pierwszokomunijne poczuło się tego dnia wyjątkowo, musimy pamiętać, że dekoracje komunijne powinny obejmować także krzesło, na którym dziecko będzie siedziało. Wystarczy przykryć je ładnym białym materiałem, a wokół przyczepić białe lub różowe róże. Kwiaty to bardzo stonowane i subtelne dekoracje. Pamiętajmy jednak, aby dziecku było na krześle przede wszystkim wygodnie. Aby podkreślić rangę wydarzenia, jakim jest przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej, dekoracje komunijne mogą być obecne także w pozostałych pomieszczeniach w naszym domu. Udekorujmy pokój dziecka figurkami dzieci pierwszokomunijnych. Przyczepmy delikatne kwiaty do klamek w domu. Wstawmy do każdego pomieszczenia małe bukieciki z białych i różowych róż. Zadbajmy o to, aby uczynić ten dzień szczególnym. Nie zapominajmy w tym dniu także o gościach. Obok nakryć na stole mogą się znajdować wizytówki z imionami gości. W ramach drobnego upominku można przygotować małe pudełeczko z kokardką i przywieszką z podziękowaniami. Zamiast pudełeczka można zwinąć elegancką kartkę papieru z podziękowaniami w rulon i przewiązać wstążeczką. Takie drobne elementy będą tworzyły piękną dekorację, a jednocześnie pamiątkę dla gości.