Jak wykonać z dzieckiem wesołe ludziki?

Zabawa w tworzenie wesołych ludzików jest zajęciem niezwykle ciekawym i kreatywnym a przedmioty potrzebne do jej przeprowadzenia można znaleźć w każdym parku.

Tworzenie wesołych ludzików z różncyh przedmiotów to doskonała propozycja na spędzenie jesiennych wieczorów. Zajęcie to przysporzy mnóstwa radości zarówno dziecku, jak i jego opiekunowi. Inspiracji należy szukać w naturze, która podsuwa najlepsze pomysły. Dodatkowo można kierować się obrazkami zaobserwowanymi w popularnych kreskówkach gdzie, także występują tego rodzaju postacie.

Akcesoria potrzebne do stworzenia wesołych ludzików

Nie bez powodu jesień jest okresem, który sprzyja tego rodzaju zajęciom. Do stworzenia ciekawych postaci idealnie nadają się elementy zebrane w pobliskim parku, takie jak żołędzie, kasztany, kolorowe liście czy jarzębina. Każda postać powinna mieć nie tylko tułów, który stworzyć można ze wspomnianych elementów, ale także kończyny. Te zaś przygotować można z zapałek. Aby połączyć je z resztą postaci, należy za pomocą cienkiego gwoździka wykonać w żołędziu lub kasztanie nieduże otwory. W tym miejscach należy umieścić zapałki, z których wcześniej rodzic powinien usunąć draski. Czynności odnoszące się do tworzenia otworów powinny odbywać się pod nadzorem osób dorosłych. Wesołe ludziki można także ozdabiać za pomocą plasteliny. Dzięki niej można stworzyć twarz postaci. Elementem zastępczym dla zapałek może być cienki drucik. Jego zastosowanie jest o tyle korzystniejsze, iż umożliwia to fantazyjne wyginanie kończyn ludzika.

Ubranie dla wesołego ludzika z kasztanów i żołędzi

Jeśli dziecko wykazuje chęć to stworzona przez nie postać może zostać dodatkowo przybrana. Warto wykorzystać do tego celu skrawki materiału lub ewentualnie kolorowy papier bądź bibułę. W ten sposób stworzyć można zabawne ubranka oraz nakrycia głowy. Buty dla danej postaci można wykonać z plasteliny lub wspomnianej już jarzębiny. Za pomocą drucika można wykonać okulary o rozmaitych kształtach. Można także pomyśleć o włożeniu czegoś do rąk ludzika. Dziecko może stworzyć i być może nawet napisać całą historyjkę związaną ze stworzonym ludzikiem. Zabawa w tworzenie wesołych ludzików jest nie tylko ciekawą alternatywom dla dnia spędzonego w domu, ale pomaga ona także, w rozwijaniu wyobraźni dziecka. Poza tym jest to zajęcie, w którym udział mogą brać wszyscy członkowie rodziny.