Jak wykryć zdradę

Aby wykryć zdradę, należy bacznie obserwować zachowania partnera, przeprowadzić rozmowę o nielojalności oraz znaleźć dowód.

Kiedy w sypialni zagości nuda, a rozmowy z ukochaną osobą zwykle kończą się kłótniami, warto się zastanowić, co jest tego przyczyną. Oczywiście może ich być wiele, ale nieporozumienia w związku oraz ochłodzenie relacji między partnerami często są wynikiem zdrady. Nie można jednak wysnuwać tak daleko idących wniosków, nie mając konkretnych dowodów - najpierw należy wykryć zdradę.

 

 

  • Obserwowanie zachowań partnera
    W celu wykrycia zdrady należy bacznie obserwować zachowania partnera. Niepokój powinno wzbudzić pilne strzeżenie telefonu komórkowego, prowadzenie rozmów telefonicznych szeptem bądź dbanie, by odbywały się w odosobnieniu, zaniechanie używania programu pocztowego do odbioru maili. Warto też zwrócić uwagę na to, jak często partner przebywa poza domem. Tu sygnałem, że dochodzi do zdrady mogą być późniejsze powroty z pracy albo niespodziewane wyjścia wieczorem, jeśli wcześniej do nich nie dochodziło, bądź też częstsze, samotne wyprawy do rodziny czy na spotkanie z kolegami. Nielojalny partner będzie skryty, nie zechce odpowiadać na pytania z kim rozmawiał oraz dlaczego znowu musi wyjść albo też odwrotnie, może udzielać wyczerpujących odpowiedzi, ale jeśli będą one zbyt szczegółowe, może to oznaczać, że zostały wcześniej przygotowane, więc nieprawdziwe. Osobliwym zjawiskiem jest również brak pieniędzy u partnera przy jednoczesnym zwiększeniu liczby godzin nadliczbowych w pracy.
  • Rozmowa
    Sposobem na wykrycie zdrady może też być rozmowa o niej. Nie należy się spodziewać, że partner wprost powie, że był nielojalny, ale warto zaobserwować jego zachowania podczas rozmowy, sposób, w jaki mówi o zdradzie, jak ją ocenia. Warto opowiedzieć zmyśloną historyjkę o nieuczciwości w związku i mimochodem wtrącić, że czegoś takiego nigdy by się nie wybaczyło. Powodem do niepokoju powinna być irytacja oraz zdenerwowanie partnera, unikanie patrzenie w oczy, próba zmienienia tematu. Za osobliwe zjawisko można również uznać próbę rozpaczliwego wytłumaczenia zjawiska nielojalności w związku. Jeśli po takiej rozmowie zachowanie partnera ulegnie zmianie, to najwyraźniej próbuje uśpić czujność i odwrócić uwagę od tematu zdrady.
  • Szukanie dowodów nielojalności
    Zmiana zachowania partnera oraz jego niechęć do rozmów na temat nielojalności związku nie dają jeszcze pewności, że doszło do zdrady. Są to jedynie budzące niepokój przesłanki. Aby wykryć zdradę, należy znaleźć na nią dowody. Najprostszym sposobem będzie sprawdzenie telefonu partnera, przeczytanie smsów oraz przejrzenie bilingu połączeń, w celu ustalenia z kim najczęściej się kontaktuje. Należy jednak mieć na uwadze, że osoby dopuszczające się nielojalności zachowują ostrożność. Warto więc sprawdzić czy partner na pewno spędza czas poza domem tak, jak deklaruje. Można wybrać się do baru, w którym miał zaplanowane spotkanie, wstąpić z wizytą do teściów albo odwiedzić ukochaną osobę w pracy. Wszystko oczywiście powinno wyglądać naturalnie, ponieważ niesprawiedliwym oskarżeniem można skrzywdzić.