Jak wyłączyć adblockera

Aby całkowicie wyłączyć adblockera należy kliknąć na czerwoną ikonkę w kształcie znaku "Stop" i napisem "ABP" widoczną w prawym górnym rogu przeglądarki i wybrać z listy pozycję "Wyłącz wszędzie".

Adblock to rewolucyjny dodatek do przeglądarki Mozilla Firefox. Jego zadaniem jest blokowanie reklam i banerów na stronach internetowych. Zdarza się jednak, że jego działanie utrudnia swobodne surfowanie po sieci. Co więcej niektóre serwisy internetowe proszą aby wyłączyć adblockera, ponieważ funkcjonują tylko dzięki reklamodawcom.

 

  • Motywy aby wyłączyć adblockera
    Chcąc wyłączyć adblockera można kierować się różnymi motywami. Najpierw należy podjąć decyzję czy wyłączyć ów dodatek całkowicie czy też jedynie nakazać zaprzestania blokowania reklam na wybranych portalach lub stronach internetowych. Jeżeli adblocker nieustannie przeszkadza internaucie w codziennych podróżach po wirtualnym świecie to powinien zupełnie go wyłączyć. Jeżeli zaś celem jest odblokowanie reklam tylko na konkretnych stronach to warto dodać je do wyjątków.
  • Jak dodawać strony do wyjątków
    Po zainstalowaniu dodatku Adblock można konfigurować jego ustawienia w otwartej przeglądarce Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu przeglądarki, na pasku narzędzi nawigacyjnych jest widoczna czerwona ikonka w kształcie znaku "Stop". Na ikonce widnieje napis "ABP". Po kliknięciu na niej lewym przyciskiem myszy rozwija się krótka lista, menu adblockera. Trzecia pozycja od dołu to "Wyłącz blokowanie tylko na tej stronie". Po jej wybraniu do wyjątków zostanie dodana strona, która jest aktualnie przeglądana. Natomiast aby odblokować reklamy na całym portalu wybieramy czwartą pozycję od dołu. Przykładowo w przypadku portalu portal-portal.xy będzie to "Wyłącz blokowanie na portal-portal.xy". Wybranie tej opcji spowoduje odblokowanie reklam i banerów na wszystkich stronach portalu. Po każdym z powyższych zabiegów kolor ikonki powinien zmienić się z czerwonego na szary.
  • Jak całkowicie wyłączyć lub odinstalować adblockera
    Aby całkowicie wyłączyć dodatek Adblock trzeba postępować podobnie jak w przypadku dodawania wyjątków. Z listy pojawiającej się po kliknięciu na ikonkę "ABP" należy wybrać pozycję "Wyłącz wszędzie". Ikonka na stałe zmieni kolor na szary, a reklamy i banery nigdy nie będą blokowane. Tożsamy efekt można osiągnąć wybierając z paska menu programu Firefox, widocznego u góry przeglądarki, pozycję "Narzędzia". Z listy, która rozwinie się po kliknięciu lewym przyciskiem myszki, należy wybrać "Dodatki". Wszystkie zainstalowane dotychczas dodatki pokażą się w kolejności alfabetycznej. Po odnalezieniu dodatku "Adblock Plus" wybieramy opcję "Wyłącz" widoczną po prawej stronie. Może się również zdarzyć, że użytkownik komputera zupełnie nie potrzebuje owego dodatku i postanowi go odinstalować. Wówczas należy klikać kolejno na "Narzędzia", "Dodatki", "Adblock Plus", "Odinstaluj". Na koniec pojawi się okienko z pytaniem "Czy na pewno odinstalować Adblock Plus". Jeżeli tak, to klikamy na "Odinstaluj". Naszym oczom ukaże się komunikat, że "Dokończenie zmian wymaga ponownego uruchomienia programu Firefox". Po restarcie wspomnianej przeglądarki można już cieszyć się swobodnym surfowaniem po sieci bez akompaniamentu adblockera. Warto jednak pamiętać, że jest to efekt trwały, przynajmniej do momentu ponownej instalacji dodatku Adblock Plus.