Jak wyrazić miłość, czyli pomysły na oryginalne Walentynki

Walentynki to idealny moment, aby wyrazić miłość ukochanej osobie, możemy zabrać ją na sanki, napisać romantyczny list lub zaśpiewać serenadę.

Dzień Świętego Walentego to czas, w którym nawet najbardziej nieśmiała osoba może wyrazić miłość osobie, którą kocha. Najczęściej w ten dzień zabieramy ukochaną do kina, restauracji lub na romantyczny spacer. Warto jednak pomyśleć o innych, mniej typowych sposobach na okazanie uczucia.

Miłość wyrażona oryginalnym prezentem

Zastanówmy się czego pragnie osoba, którą kochamy i jakie ma marzenia. Chłopakowi, który jest fanem motoryzacji, warto zorganizować przejażdżkę szybkim samochodem, dziewczynie możemy podarować karnet do SPA. Oryginalny prezent nie musi być drogi, wystarczy nasza inwencja, na przykład zamiast tradycyjnego bukietu róż, możemy podarować dziewczynie ozdobiony kokardą bukiet z ulubionych smakołyków lub warzyw. Jeżeli nasza sympatia uwielbia słodycze, możemy wyrazić miłość, wysyłając jej czekoladowy telegram. Możemy też podarować czekoladę do malowania ciała lub słodką, nadającą się do konsumpcji, bieliznę. Takie prezenty na pewno nie zmarnują się podczas wspólnie spędzonego wieczoru. Możemy również pokusić się o zrobienie oryginalnego prezentu walentynkowego. Jednym z nich może być miłosny list w butelce. W dobie Internetu niewiele osób pisze listy własnoręcznie, zatem ukochana osoba z pewnością doceni nasze poświęcenie. Starannie napisany list zwińmy w rulonik, przewiążmy ozdobną tasiemką i włóżmy do umytej i osuszonej butelki. Wokół szyjki możemy też zawiązać ozdobę w kształcie serca, wyciętą z czerwonego kartonu. Możemy też poszukać inspiracji w dawnych czasach i zaśpiewać serenadę pod oknem ukochanej.

Nietypowe wyrażanie uczuć

Zaplanujmy romantyczną randkę, pomyślmy jednak o czymś nietypowym, co pozytywnie zaskoczy naszego partnera. Stwórzmy na przykład mapę ze skarbami, które nasza druga połówka będzie musiała odnaleźć przy pomocy wskazówek. W końcowym punkcie ukryjmy drobny, walentynkowy upominek w kształcie serca. Ukochana osoba z pewnością będzie zaskoczona oryginalnością naszego pomysłu. Zazwyczaj w Walentynki za oknem panuje zimowa atmosfera. Nie oznacza to, że musimy rezygnować ze spaceru lub aktywności na świeżym powietrzu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kulig, połączony z ogniskiem. Warto też zabrać drugą połówkę na łyżwy lub sanki, wspólnie ulepić bałwana lub porzucać się śnieżkami. Możemy wyrazić miłość, rysując na śniegu serce dla ukochanej osoby. Wspólnie spędzony czas i beztroskie chwile, przypominające dzieciństwo, zbliżą ukochane osoby do siebie. Jeżeli jednak pogoda nie pozwala nam na aktywne szaleństwa, możemy zaplanować romantyczne chwile w domu. Zacznijmy od walentynkowego śniadania, podanego do łóżka, na przykład z tostami w kształcie serca. Zafundujmy ukochanej osobie romantyczny masaż z aromatycznymi olejkami. Nie zapomnijmy o nastrojowych dekoracjach, takich jak płatki róż, świece zapachowe czy przezroczysty wazon, wypełniony cukierkami w kształcie serca.