Jak wysłać sms za darmo przez internet

By wysłać sms za darmo przez internet wystarczy znaleźć w wyszukiwarce odpowiednią bramkę sms, wpisać tekst, podać numer telefonu odbiorcy i poczekać, aż operator przkaże naszą wiadomość.

Gdy nie mamy możliwości wysłania krótkiej wiadomości tekstowej używając telefonu komórkowego, możemy zawsze wysłać sms za darmo przez internet. Korzystanie z bramek internetowych pozwoli przede wszystkim zmniejszyć nasze rachunki za telefon. Zanim jednak zaczniemy wysyłać sms-y przez internet, warto zapoznać się z informacjami na temat funkcjonowania tego typu stron.

 

 • Jak działają bramki sms
  Żeby wysłać sms za darmo przez internet należy wpisać w wyszukiwarce hasło "bramka sms" i nazwę sieci, z jakiej korzysta osoba, do której chcemy wysłać wiadomość. Możemy też skorzystać z bramek do wszystkich sieci. Bywają one jednak zawodne, a korzystanie z nich jest mniej komfortowe ze względu na dużą ilość reklam, które komplikują układ strony. Po wpisaniu wiadomości do pola tekstowego, podajemy numer nadawcy i podpisujemy się imieniem lub numerem swojego telefonu. Kolejno wprowadzamy kod sprawdzający, który znajduje się pod miejscem na sms. Wówczas bramka łączy się z centrum nadawczym danego operatora i przekazuje wiadomość.
   
 • Na to trzeba uważać
  Warto wiedzieć, że wiele bramek, szczególnie tych do wszystkich sieci, oprócz naszego tekstu wiadomości, wysyła także krótką reklamę. Dlatego należy mieć na uwadze, do kogo wysyłamy wiadomość z internetu, nie zawsze wypada przesłać tekst zawierający ogłoszenie. Z tym, do kogo wysyłamy sms wiąże się jeszcze jedna ważna kwestia. Nie wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych mają włączoną opcję otrzymywania sms-ów z internetu. Ponadto wiele bramek ma limity, co oznacza, że możemy wysłać tylko określoną ilość wiadomości w danym czasie. Pole tekstowe również zwykle jest ograniczone do kilkuset znaków. Warto też wiedzieć, że pole tekstowe nie pokazuje, jak sms zostanie podzielony na części. Niektóre bramki oferują także skrzynkę odbiorczą, na którą możemy zostać przesłana do nas odpowiedź.
   
 • Sprawdzone bramki sms
  Trudno wymienić najlepsze bramki sms dostępne w internecie. Niemal każdego dnia przybywają nowe strony, dzięki którym można wysyłać sms-y. Niektóre z nich działają tylko przez jakiś czas, bywają też takie, które tylko na początku są darmowe. Z wielu propozycji najlepiej wybrać oficjalną bramkę danego operatora, oznaczoną logo firmy. Tego typu strony są sprawdzone, nie musimy się obawiać, czy nasza wiadomość faktycznie dojdzie do odbiorcy. Zaufać można stronom operatorów, takim jak Plus, Orange czy Era. Najtrudniej jest wysłać sms za darmo przez internet do sieci Play. Jeśli chodzi o bramkę do wszystkich operatorów, to sprawdzoną stroną jest Bramkowo.pl. Nie wymaga ona podania kodu sprawdzającego, a układ strony jest przejrzysty. Niektóre bramki mają także opcję wysyłania sms-ów za granicę.
   
 • Testowanie niezawodności
  Z powodu ogromnej ilości różnych bramek sms, zazwyczaj musimy sami przetestować, która z nich najbardziej nam odpowiada. Chcąc wysłać sms za darmo przez internet najlepiej za pierwszym razem wysłać wiadomość do siebie i sprawdzić, czy sms-y dochodzą bez przeszkód.